LOGO Państwowa Szkoła Muzyczna w Koninie

Państwowa Szkoła Muzyczna w Koninie

Recommend to a friend
Your name:
Your e-mail:
Friend's e-mail:
Here you are: Home page About Us News

News 

 

 


Warsztaty skrzypcowe
Date of addition: 21.03.2018

 15 marca w naszej szkole odbyły się WARSZTATY SKRZYPCOWE prowadzone przez prof. zw. Marcina Baranowskiego. Profesor Baranowski to wybitny skrzypek – solista, kameralista, pedagog. Laureat konkursów muzycznych. Zaliczany do grona najwybitniejszych polskich profesorów. W 1985 roku ukończył z wyróżnieniem studia w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego. Wybitny kameralista – przez 10 lat grał w zespole muzyki dawnej Collegium Musicorum Posnaniensium. 24 lata współtworzył, na stanowisku koncertmistrza, jeden z najznakomitszych zespołów w Europie – Orkiestrę Kameralną „Amadeus” Polskiego Radia pod dyrekcją Agnieszki Duczmal. Bardzo bogata jest zarówno dyskografia z udziałem prof. Marcina Baranowskiego, jak i lista krajów, gdzie koncertował. Obejmuje ona większość krajów europejskich oraz USA, Kanadę, Meksyk, Brazylię, Japonię, Kuwejt i Tajwan. Marcin Baranowski jest profesorem zwyczajnym Akademii Muzycznych w Poznaniu i Bydgoszczy. Od 1992 roku pracuje także w elitarnej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej w Poznaniu im. Jadwigi Kaliszewskiej – znanej jako „Szkoła Talentów”, budując wspaniałe zaplecze dla polskich sukcesów wiolinistycznych już od najmłodszego pokolenia skrzypków. Prof. zw. Marcin Baranowski jest wykładowcą Kursów Mistrzowskich w Polsce i zagranicą. Zapraszany do Jury bardzo wielu konkursów skrzypcowych i lutniczych, polskich i zagranicznych.

Za wybitne osiągnięcia został uhonorowany dwukrotnie Nagrodą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Krzyżem Zasługi, Medalem Komisji Edukacji Narodowej, Medalem Gloria Artis, odznaczeniem Zasłużony Działacz Kultury.

Na zakończenie warsztatów profesor wygłosił wykład na temat: „Największe trudności i najczęstsze błędy w początkowej fazie nauki gry na skrzypcach”.see more...
zawieszone zajęcia
Date of addition: 21.03.2018
Zawieszone zajęcia 22.03.2018 r.

see more...
nieobecność nauczyciela
Date of addition: 21.03.2018
Odwołane zajęcia z p. Ewą Majewską

see more...
Konkurs o Pendereckim - wyniki
Date of addition: 19.03.2018

 

Wielkopolski Konkurs wiedzy o życiu i twórczości

Krzysztofa Pendereckiego

 

 

 

 

 

 

  1. Jury Konkursu, pracujące w składzie:

Dr Agnieszka Chwiłek - Instytut Muzykologii Uniwersytetu Warszawskiego  (przewodniczący)

Krzysztof Pydyński -  PSM I i II st. w Koninie

Urszula Kozłowska  -  PSM I i II st. w Koninie

w dniu 19 marca 2018 r. przeprowadziło Konkurs skierowany do uczniów PSM I i II stopnia składający się z części odsłuchowej i teoretycznej.

  

  1. W dniu 19 marca 2018 r , po sprawdzeniu testów w I grupie wiekowej (PSM I stopnia) Jury    postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia, które otrzymali:

 

Wyróżnienie – Mateusz Lewandowski (PSM I st. w Koninie), nauczyciel mgr Maria Figaj

III Nagrodę – Filip Pacześny (PSM I st. w Koninie) nauczyciel mgr Maria Figaj

II Nagrodę – Marta Idasiak (Niepubliczna Szkoła Muzyczna Pierwszego Stopnia w                Nadarzynie), nauczyciel mgr Beata Zdunek

I Nagrodę – Aleksandra Zaborowska (Niepubliczna Szkoła Muzyczna Pierwszego                 Stopnia w Nadarzynie) nauczyciel mgr Beata Zdunek

  

  1. W dniu 19 marca 2018 r, po sprawdzeniu testów w II grupie wiekowej  (PSM II stopnia) Jury  postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia, które otrzymali:

 

Wyróżnienie –Daria Junkiert (PSM II st. w Koninie)

III Nagrodę – Sebastian Kańczurzewski (PSM II st. w Koninie)

II Nagrodę  - Weronika Wieczorkiewicz (PSM II st. w Koninie)

I Nagrodę – Joanna Czarny (PSM II st. w Koninie)

 

  1. Fundatorem nagród jest Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej „Warszwska Jesień”, Wydawnictwo PWM, Rada Rodziców PSM I i II st. im. I. J. Paderewskiego w Koninie.

 

  1. Jury postanowiło uhonorować dyplomami nauczycieli, którzy przygotowali Laureatów I, II i III Nagród oraz wyróżnionych uczniów.

 

6.      Autorem pytań konkursowych jest Katarzyna Broj – nauczyciel przedmiotów ogólnomuzycznych PSM I i II st w Koninie

 

 

 

 see more...
Sukces Antosi Waliszewskiej
Date of addition: 18.03.2018

 

Miło nam poinformować, że Antonina Waliszewska z klasy fortepianu pana Andrzeja Wójcińskiego zajęła I Miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym Forum Młodych Pianistów im. G. Konatkowskiej 17 marca w Poznaniu. Serdecznie gratulujemy kolejnego sukcesu!

 see more...
nieobecność nauczyciela
Date of addition: 16.03.2018
Odwołane zajęcia z p. Janem Szkalskim

see more...
Harmonogram Wielkopolskiego konkursu wiedzy o życiu i twórczości Krzysztofa Pendereckiego
Date of addition: 15.03.2018

 

Harmonogram Wielkopolskiego konkursu wiedzy o życiu i twórczości

 Krzysztofa Pendereckiego

19.03.2018

 

 

 

 

 

12.00 – rozpoczęcie konkursu, przywitanie uczestników

12.15 – test odsłuchowy

12.30 – 13.30 – test teoretyczny

13.30 – 14.30 – przerwa

14.30 – 16.00  Wykład dr Agnieszki Chwiłek z Instytutu Muzykologii Uniwersytetu Warszawskiego na temat: „Kompozytorzy polscy XX wieku między biegunami tradycjonalizmu i nowatorstwa".

16.00 – ogłoszenie wyników i wręczenie nagródsee more...
Inauguracja II edycji Programu MUZYKA NASZYCH CZASÓW w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach
Date of addition: 12.03.2018

 11 marca odbyła się uroczysta  Inauguracja II edycji Programu „Muzyka Naszych Czasów” w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach, w którym nasza szkoła bierze udział.  Na koncercie zaprezentowano osiem nowych kompozycji młodych kompozytorów polskich: Aleksandry Chmielewskiej, Ewy Fabiańskiej-Jelińskiej, Marcina Jachima, Aleksandry Kacy, Kamila Kruka, Dominika Lasoty, Żanety Rydzewskiej i Filipa Sporniaka.

Pomysłodawcą i koordynatorem programu jest pani Adrianna Poniecka-Piekutowska, wieloletnia dyrektor Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego.

Realizatorami tego przedsięwzięcia są:

- Stowarzyszenie Akademia Imienia Krzysztofa Pendereckiego – Międzynarodowe Centrum Muzyki

- Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego

- 6 Uczelni Muzycznych (Gdańsk, Katowice, Kraków, Łódź, Poznań, Warszawa)

- 6 Średnich Szkół Muzycznych (Białystok, Bydgoszcz, Konin, Kraków, Radom, Warszawa)

 

W naszej szkole Koncert „Muzyka Naszych Czasów” 29 maja 2018 roku.

 see more...
Filip Pacześny na Międzynarodowym Festiwalu Pianistycznym ClaviCologne
Date of addition: 12.03.2018

 Od 4 do 11 marca Filip Pacześny z klasy fortepianu Danuty Gościńskiej przebywał w Niemczech na Międzynarodowym Festiwalu Pianistycznym ClaviCologne. Podczas festiwalu pracował pod kierunkiem wybitnych profesorów: Jana Jiracka von Arnim, Grigorego Gruzmana, Zhe Tang, Ilji Schepsa oraz koncertował w Hochschule für Musik w Aachen i Kopermolan Vaals w Holandii.see more...
Barwy Sztuki
Date of addition: 12.03.2018

 8 marca 2018 roku o godz.16.00 w auli PSM I i II st. im. I. J. Paderewskiego w Koninie odbył się Międzyszkolny Koncert Szkół Muzycznych Regionu Wielkopolskiego,  Mazowieckiego i Kujawsko – Pomorskiego. Poza uczniami wystąpili też nauczyciele. W tym roku zaprosiłam aż 10 akordeonistów -  solistów. Wśród nich między innymi  11- letni akordeonista z Radomia Krzysztof Paduch, który został wybrany najlepszym akordeonistą podczas Słupeckich Spotkań Muzycznych w 2017 r. poza tym I miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Akordeonowym w Sanoku w 2017. Wystąpił też  Krzysztof Bondar z Kalisza, laureat wielu prestiżowych międzynarodowych konkursów oraz wielu laureatów innych konkursów. Moim marzeniem jako akordeonistki jest pokazanie możliwości tkwiących w tym instrumencie dzięki prezentacji naprawdę świetnych młodych akordeonistów i obalenia pokutujących do dziś bardzo niesprawiedliwych opinii na temat akordeonu.

             Można było podziwiać też: flecistkę, 2 klarnecistów, waltornistę, oraz ucznia grającego na ksylofonie i trąbce. Poza tym usłyszeliśmy: Duet fletowo – akordeonowy z Poznania, sekstet akordeonowy  z Nowego Tomyśla, kwartet saksofonowy z Konina, kwintet dęty blaszany z Konina, kwartet akordeonowy z Konina i zespół jazzowy składający się z nauczycieli z Radziejowa i Konina. Program był atrakcyjny, zróżnicowany. Koncert uświetniła prezentacja malarstwa pani Danuty Drzewieckiej, absolwentki Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu.

            Koncert i wystawa wpisuje się po raz trzeci w program KONIN MIASTO KOBIET, który trwał od 2 – 11 marca w naszym mieście.

 

Urszula Rusinsee more...
Dodatkowa Próba Chóru I st.
Date of addition: 12.03.2018
Dodatkowa Próba Chóru I st.

see more...
Harmonogram Wielkopolskiego konkursu wiedzy o życiu i twórczości Krzysztofa Pendereckiego
Date of addition: 07.03.2018

 

Harmonogram Wielkopolskiego konkursu wiedzy o życiu i twórczości

 Krzysztofa Pendereckiego

19.03.2018

 

 

 

 

12.00 – rozpoczęcie konkursu, przywitanie uczestników

12.15 – test odsłuchowy

12.30 – 13.30 – test teoretyczny

13.30 – 14.30 – przerwa

14.30 – 16.00  Wykład dr Agnieszki Chwiłek z Uniwersytetu Warszawskiego na temat polskiej muzyki współczesnej

16.00 – ogłoszenie wyników i wręczenie nagródsee more...
1
2
3
4
5
6
7