LOGO Państwowa Szkoła Muzyczna w Koninie

Państwowa Szkoła Muzyczna w Koninie

Poleć znajomemu
Imię i nazwisko:
Twój e-mail:
E-mail znajomego:

Aktualności



 

 

 


Koncert półroczny
Data dodania: 25.01.2018

 

24 stycznia w naszej szkole odbył się Koncert Półroczny. Pan dyrektor Krzysztof Pydyński powitał zebranych i zapoznał z osiągnięciami uczniów w pierwszym semestrze roku szkolnego 2017/2018.

Wydarzenie swoim występem uświetnili:

 

Chór PSM II stopnia pod kierunkiem pani Elwiry Chojnackiej

 

Joanna Czarny z klasy fletu

pani Ewy Majewskiej

Akompaniament p. Michał Ziobrowski

 

 

Kwartet saksofonowy w składzie: Rafał Jakubowski,

Adam Deręgowski, Olga Przybysz, Patrycja Radke,

Przygotowanie pan Rafał Stegenta

 

 

Kwintet dęty blaszany w składzie:

Mateusz Radke, Adrian Majkowski, Mateusz Wojtyński,

Krzysztof Błażejewski, Adam Naworski

Przygotowanie pana Jacek Rybczyński

 

 

Antonina Waliszewska z klasy fortepianu

pana Andrzeja Wójcińskiego

 

Kowalczyk Wiktor z klasy klarnetu

pana Romana Frontczaka

Akompaniament - p. Michał Ziobrowski

 

 

Gabriela Lityńska z klasy fortepianu

pani Danuty Gościńskiej

 

Gabriela Majewska z klasy fortepianu

pani Beaty Stanisławskiej-Królikiewicz

 

W drugiej części uroczystości pan dyrektor wręczył uczniom pamiątkowe pinsy z podobizną Patrona szkoły Ignacego Jana Paderewskiego z okazji Inauguracji Roku Niepodległości.

 

Prowadzenie Koncertu

pani Beata Stanisławska-Królikiewicz

 

 

 

 



czytaj więcej...
16. WIELKOPOLSKI TURNIEJ MUZYCZNY 2018 – kolejność prezentacji
Data dodania: 23.01.2018

 KOLEJNOŚĆ PREZENTACJI

 

 

 

 

SOLIŚCI:

1. Weronika Cybula z PSM I i II st. im. I. J. Paderewskiego w Koninie

2. Natalia Lewandowska z PSM I i II st. im. I. J. Paderewskiego w Koninie

3. Lucyna Przybysz z PSM I i II st. im. I. J. Paderewskiego w Koninie

4. Wiktor Kowalczyk z PSM I i II st. im. I. J. Paderewskiego w Koninie

5. Marta Anna Rosińska z ZSM im. Apolinarego Szeluty w Słupcy

6. Grzegorz Mruk z PSM I st. im. Karola Szymanowskiego w Kole

7. Mikołaj Marciniak z PSM I i II st. im. I. J. Paderewskiego w Koninie

8. Olga Łusiewicz z ZSM im. Apolinarego Szeluty w Słupcy

9. Bartosz Nowak z PSM I i II st. im. I. J. Paderewskiego w Koninie

10. Kornelia Jabłońska z PSM I st. im. Karola Szymanowskiego w Kole

11. Maja Ostrowicka z ZSM im. Apolinarego Szeluty w Słupcy

12. Igor Soszyński z PSM I i II st. im. I. J. Paderewskiego w Koninie

13. Hubert Wrochna z PSM im. Witolda Lutosławskiego w Turku

14. Jakub Wunsz z PSM I i II st. im. I. J. Paderewskiego w Koninie

15. Aleksander Łyskawiński z ZSM im. Apolinarego Szeluty w Słupcy

16. Michalina Walczak z PSM I st. im. Karola Szymanowskiego w Kole

17. Damian Kołodziejczak z PSM I i II st. im. I. J. Paderewskiego w Koninie

18. Emil Sikorski z ZSM im. Apolinarego Szeluty w Słupcy

19. Paulina Kołodziejczak z PSM I st. im. Karola Szymanowskiego w Kole

20. Seweryn Michalak ze SM I st. w Radziejowie

21. Gabriel Wojciechowski z PSM I i II st. im. I. J. Paderewskiego w Koninie

22. Serafina Rufael z PSM I st. im. Józefa Zeidlera w Gostyniu

23. Patrycja Golińska z PSM I st. w Jarocinie

24. Sebastian Jakubowski ze SM I st. w Radziejowie

25. Korneliusz Czaja z PSM I i II st. im. I. J. Paderewskiego w Koninie

26. Oskar Twardy z PSM I st. im. Józefa Zeidlera w Gostyniu

27. Rafał Józefkowicz z PSM I i II st. im. Karola Kurpińskiego w Kutnie

28. Jakub Sosnowski ze SM I st. w Radziejowie, filia Wierzbinek

29. Kinga Pawlak z Poznańskiej Ogólnokształcącej SM I st. nr 1 im. Henryka Wieniawskiego

30. Eryk Zawarty z SSM I st. w Tarnowie Podgórnym

31. Franciszek Żmuda ze SM I st. w Radziejowie, filia Wierzbinek

32. Maksymilian Haraj z SSM I st. w Tarnowie Podgórnym

33. Izabela Prentka z PSM I st. im. Karola Kurpińskiego w Poznaniu

34. Magdalena Kołodziejska z PSM I i II st. im. Karola Kurpińskiego w Kutnie

35. Weronika Szturma z SSM I st. w Tarnowie Podgórnym

36. Jędrzej Bogaczyk z PSM I st. im. Witolda Lutosławskiego w Nowym Tomyślu

37. Aleksandra Prentka z PSM I st. im. Karola Kurpińskiego w Poznaniu

38. Aleksander Nowak z SSM I st. w Tarnowie Podgórnym

39. Patryk Górecki ze SM I st. w Radziejowie

40. Maja Surma z SSM I st. w Tarnowie Podgórnym

41. Dawid Ratajczak z PSM I st. im. Witolda Lutosławskiego w Nowym Tomyślu

42. Małgorzata Prentka z PSM I st. im. Karola Kurpińskiego w Poznaniu

43. Maurycy Majewski z SSM I st. w Tarnowie Podgórnym

44. Wojciech Ostrykiewicz z Katedralnej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. w Poznaniu

45. Jakub Zakrzewski z SSM I st. w Tarnowie Podgórnym

46. Maksymilian Wróbel z PSM I st. im. Witolda Lutosławskiego w Nowym Tomyślu

 

ZESPOŁY KAMERALNE:

1. Trio fletowe z ZSM im. Apolinarego Szeluty w Słupcy

2. Zespół kameralny z SSM I st. w Tarnowie Podgórnym

3. Kwartet klarnetowy z SSM I st. w Tarnowie Podgórnym

4. Trio dęte z PSM I st. im. Karola Kurpińskiego w Poznaniu

5. Trio skrzypcowe z PSM I st. im. Karola Szymanowskiego w Kole

6. Trio fletowe z PSM I st. im. Karola Szymanowskiego w Kole

7. Trio trąbkowe z SSM I st. w Tarnowie Podgórnym

 

UWAGA!

W związku z dużą ilością zgłoszeń na 16. Wielkopolski Turniej Muzyczny przesłuchania konkursowe rozpoczną się o godzinie 9.00.

Próby będą możliwe od godziny 8.00. Informujemy również, że może ulec zmianie godzina ogłoszenia werdyktu. Ponadto organizatorzy postanowili podzielić kategorię instrumentów dętych na dwie podkategorie: instrumenty dęte blaszane i instrumenty dęte drewniane.



czytaj więcej...
Sukces Michała Koszykowskiego
Data dodania: 22.01.2018

 Michał Koszykowski z klasy gitary pana Andrzeja Majewskiego zdobył wyróżnienie w Makroregionalnych Przesłuchaniach CEA uczniów klas gitary szkół muzycznych II stopnia.



czytaj więcej...
Koncert Kolędowy w Starym Mieście
Data dodania: 22.01.2018

 Dnia 21 stycznia w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła w Starym Mieście miał miejsce Koncert Kolędowy w wykonaniu uczniów naszej szkoły.

 

 

Wystąpili:

  • Chór PSM II st. i orkiestra PSM II st. pod dyrekcją p. Elwiry Chojnackiej
  • Dominik Zimny z klasy organów pani Hanny Buczkowskiej-Bartczak
  •  Bartosz Wódczak z klasy organów pani Hanny Buczkowskiej-Bartczak
  • Orkiestra PSM II st. pod dyrekcją p. Andrzeja Wójcińskiego (Antonina Waliszewska – vocal)

 

Koncert prowadziła p. Hanna Buczkowska-Bartczak

Zdjęcia pochodzą z portalu “kppk24.pl”



czytaj więcej...
nieobecność nauczycieli
Data dodania: 22.01.2018
Odwołane zajęcia z p. Teresą Kaczmarek i p. Marcinem Zielińskim

czytaj więcej...
Koncert półroczny
Data dodania: 19.01.2018

 Zapraszamy całą społeczność szkolną na KONCERT PÓŁROCZNY

24 stycznia godzina 17.00.

W trakcie koncertu odbędzie się ceremonia wręczenia uczniom pamiątkowych pinsów

z okazji Roku Niepodległości.

Obecność wszystkich uczniów obowiązkowa.

Po koncercie spotkania nauczycieli z rodzicami.

 



czytaj więcej...
Uwaga ORKIESTRA SMYCZKOWA
Data dodania: 17.01.2018

 Próba orkiestry smyczkowej z p. Eleną Krawczyk

w środę 24 stycznia o godzinie 15.30 (Aula) w strojach galowych.



czytaj więcej...
Uwaga CHÓR I ORKIESTRA PSM II stopnia
Data dodania: 16.01.2018

19 stycznia (piątek) o godzinie 17.00 odbędzie się wspólna próba chóru i orkiestry PSM II stopnia. Na piątkową próbę proszę o przybycie 2 flety (Joanna Czarny i Julia Trocha), 2 klarnety (Remigiusz Kaczmarek i Wiktor Kowalczyk), 2 trąbki (Mateusz Radke i pan Piotr Żurek), waltornia (Mateusz Wojtyński) i puzon (Kevin Kaczmarek).

 

 

 

 

Koncert kolęd odbędzie się w niedzielę 21 stycznia ok. godziny 18.30 w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła w Starym Mieście.

Obecność obowiązkowa

Dyrektor Krzysztof Pydyński



czytaj więcej...
nieobecność nauczyciela
Data dodania: 16.01.2018
Odwołane zajęcia z p. U. Rusin.

czytaj więcej...
26 FINAŁ WOŚP
Data dodania: 15.01.2018

 

 W Galerii nad Jeziorem w ramach 26 Finału WOŚP 14 stycznia 2018 roku wystąpiło Combo Jazzowe PSM i MDK Konin w składzie:

  Hubert Kulig, Oliwia Szatkowska, Wojciech Oliński,

Nikola Olińska, Kamil Pyrek, Marta Żak – vocal

Przygotowanie: pan Szymon Wieczorkiewicz



czytaj więcej...
UWAGA CHÓRY I i II STOPNIA
Data dodania: 10.01.2018
UWAGA CHÓRY I i II STOPNIA w CECHU

czytaj więcej...
Koncert kolędowy w Rychwale
Data dodania: 07.01.2018

 Dnia 6 stycznia 2018 r. uczniowie naszej szkoły wystąpili z koncertem kolędowym w kościele pw. Trójcy Świętej w Rychwale. Zespół instrumentalny w składzie: Joanna Czarny-flet, Wiktoria Kleczkowska i Natalia Włodarczyk-skrzypce, Zuzanna Figaj-altówka, Julita Klichowska-wiolonczela oraz gościnnie Agata Michurska. Organiści Bartosz Wódczak, Wiktoria Trzmielewska i Dominik Zimny zagrali organowe opracowania kolęd polskich, a zespół wokalny (w składzie: Anna Perczyńska, Wiktoria Trzmielewska, Adam Nowinowski, Bartosz Wódczak, Dominik Zimny wraz z zespołem instrumentalnym zaśpiewali kolędy znane i mniej znane szerszej publiczności. Zespół instrumentalny towarzyszył ludziom już podczas Mszy Św. Z zespołem wystąpiły też 2 młode skrzypaczki Dominika i Maria Michurskie - ich występ był prawdziwą perełką! Przyjęcie naszej młodzieży było bardzo ciepłe i przyjazne, brawom i owacjom nie było końca, a słuchacze ciągle prosili o więcej...


Hanna Buczkowska-Bartczak



czytaj więcej...
1
2
3
4
5
6