LOGO Państwowa Szkoła Muzyczna w Koninie

Państwowa Szkoła Muzyczna w Koninie

Poleć znajomemu
Imię i nazwisko:
Twój e-mail:
E-mail znajomego:

Aktualności 

 

 


Sukcesy perkusistów
Data dodania: 16.05.2018

 

Z radością informujemy, że Hanna Kuszyńska zdobyła wyróżnienie I stopnia a Józef Horowski zdobył wyróżnienie II stopnia w III Regionalnym Konkursie Perkusyjnym Konfrontacje Młodych Werblistów w Gostyniu.

Uczniowie pracują pod kierunkiem pana Marka Jakubowskiego.czytaj więcej...
Występ Filipa Pacześnego w Żychlinie
Data dodania: 16.05.2018

 

11 maja Filip Pacześny z klasy fortepianu Danuty Gościńskiej zagrał recital fortepianowy Pałacu Bronikowskich w Żychlinie dla uczestników XIV Ogólnopolskiego Zlotu Aktywu Turystyki Kolarskiej PTTK.czytaj więcej...
Sukces Filipa Pacześnego
Data dodania: 16.05.2018

 

Miło nam poinformować, że Filip Pacześny z klasy fortepianu pani Danuty Gościńskiej zdobył  I Nagrodę i Nagrodę Specjalną w postaci występu podczas recitalu „Wakacje na miarę Chopina” na I Festiwalu Pianistycznym Dźwięki Mazowsza w Sannikach.

Serdecznie gratulujemy!

 czytaj więcej...
Muzyka Naszych Czasów
Data dodania: 15.05.2018

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. w Koninie jako partner Ogólnopolskiego Programu „Muzyka Naszych Czasów” zaprasza na koncert kompozytorski prezentujący 8 utworów zakwalifikowanych do drugiej edycji projektu promującego polską muzykę XXI wieku.

 

Koncert odbędzie się 29 maja 2018 r. o godzinie 17.00 w auli naszej szkoły. W programie utwory Żanety Rydzewskiej, Marcina Jachima, Aleksandry Chmielewskiej, Kamila Kruka, Aleksandry Kacy, Dominika Lasoty, Filipa Sporniaka i Ewy Fabiańskiej-Jelińskiej.

 

 

Program „Muzyka Naszych Czasów” został zainicjowany przez „Stowarzyszenie Akademia imienia Krzysztofa Pendereckiego” oraz „Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego”. Ma na celu promowanie i wprowadzenie do szkolnictwa artystycznego polskiej muzyki XXI wieku, a wszystko to pod Honorowym Patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.czytaj więcej...
nieobecność nauczyciela
Data dodania: 15.05.2018
Odwołane zajęcia z p. Urszulą Rusin.

czytaj więcej...
Szkolny Projekt Kompozytorski MINIATURA
Data dodania: 08.05.2018

 

 8 maja w naszej szkole miał miejsce Szkolny Projekt Kompozytorski MINIATURA.  Po wykładzie dr Agnieszki Zdrojek-Suchodolskiej z Akademii Muzycznej w Poznaniu nt. „Współczesna miniatura muzyczna – gatunek uniwersalny, wszechstronny” zaprezentowali się uczniowie PSM I i II st. we własnych kompozycjach.

 

 

 

 

 

 Jury konkursowe w składzie:

dr Agnieszka Zdrojek-Suchodolska

Katarzyna Broj

Marcin Zieliński

po wysłuchaniu szesnastu prezentacji konkursowych przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

I nagroda

Oliwia Szadkowska Skrzydła

II nagroda ex aequo

Julita Klichowska 112

Dawid Janicki Miniatura na tubę solo

III nagroda ex aequo

Filip Paczesny Danse avec Bach

Bartek Janicki Ból upadającego kamienia

Joanna Czarny Hoorin

 

 

Wyróżnienia

Hubert Kulig i Adam Deregowski Romance

Natalia Włodarczyk Deszcz w dolinie błękitnego księżyca

Piotr Kulczewski Droga nocą

Anna Pydyńska La solution

Daria Juniert Cień

 

 

 

Po ogłoszeniu wyników i wręczeniu nagród młodzi kompozytorzy wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez dr Agnieszkę Zdrojek-Suchodolską.

Opiekunem projektu był p. Marcin Zielińskiczytaj więcej...
Utwór Dariusza Przybylskiego na 65. Międzynarodowej Trybunie Kompozytorów
Data dodania: 07.05.2018

 Utwór Dariusza Przybylskiego "Fontana di amore per nessuno. Omaggio a Pasolini" został zgłoszony przez Program Drugi Polskiego Radia na 65. Międzynarodową Trybunę Kompozytorów (15-19 maja, Budapeszt).

Międzynarodowa Trybuna Kompozytorów jest najważniejszym forum informacji i wymiany radiofonii publicznych całego świata w zakresie muzyki współczesnej, organizowana od 1955 roku przez Międzynarodową Radę Muzyczną afiliowaną przy UNESCO. Jest ona przeglądem najnowszej twórczości kompozytorskiej prezentowanej przez radiofonie publiczne na świecie. Założyły ją w 1954 roku w Paryżu cztery radiofonie: francuska, szwajcarska, belgijska i niemiecka.czytaj więcej...
Recitale dyplomowe
Data dodania: 07.05.2018
Sukces Korneliusza w Głogowie
Data dodania: 29.04.2018

 Miło nam poinformować, że Korneliusz Czaja z klasy trąbki pana Krzysztofa Lityńskiego zdobył wyróżnienie na V Głogowskim Konkursie Trębaczy. Serdecznie gratulujemy!czytaj więcej...
Sukces Chóru PSM I stopnia
Data dodania: 29.04.2018
Brązowy Dyplom Chóru PSM I stopnia na X Ogólnopolskim Festiwalu Chórów Szkół Muzycznych BEL CANTO w Ostrowie Wielkopolskim

czytaj więcej...
Wycieczka do Warszawy
Data dodania: 28.04.2018

W ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości nasza szkoła zorganizowała wycieczkę do Warszawy na wystawę czasową „Paderewski” w Muzeum Narodowym. Uczniowie i nauczyciele PSM w Koninie mieli okazję zobaczyć między innymi koncertowy fortepian mistrza, wykonany dla niego przez firmę Steinway & Sons, portret Paderewskiego pędzla jednego z najsłynniejszych akademików XIX stulecia – Lawrence’a Alma-Tademy, kolekcję sztuki dalekowschodniej,   a także obrazy, rysunki, zdjęcia i inne zabytki pochodzące z daru Kompozytora dla Muzeum Narodowego. Po zwiedzeniu wystawy uczestnicy wycieczki odwiedzili kościół św. Krzyża, w którym znajduje się serce Fryderyka Chopina oraz archikatedrę św. Jana gdzie spoczywają prochy Ignacego Jana Paderewskiego. Uwieńczeniem pełnego wrażeń dnia był Koncert symfoniczny - Niepodległa - Powstało w wolnej Polsce w Filharmonii Narodowej, w trakcie którego zabrzmiała Uwertura I. J. Paderewskiego, Koncert J. Gablenca  i I Symfonia D. Szostakowicza. 

 

 czytaj więcej...
VII Dni Pracy Organicznej w Poznaniu
Data dodania: 28.04.2018

 26 kwietnia delegacja uczniów i nauczycieli PSM w Koninie wraz z panem dyrektorem Krzysztofem Pydyńskim wzięła udział w uroczystościach z okazji VII Dni Pracy Organicznej w Poznaniu. W Akademii Muzycznej im. Ignacego J. Paderewskiego gościli przedstawiciele wszystkich wielkopolskich szkół noszących imię wielkiego kompozytora i męża stanu.

Po złożeniu kwiatów pod pomnikiem patrona szkół w auli Akademii dr hab. Halina Lorkowska, prof. AM - JM Rektor AM im. Ignacego J. Paderewskiego w Poznaniu wygłosiła wykład o pianiście i polityku, który zakończył się koncertem muzyki polskiej. Wystąpili w nim także dwaj uczniowie naszej szkoły: Filip Pacześny z klasy fortepianu pani Danuty Gościńskiej  i Wojciech Oliński z klasy gitary pana Andrzeja Majewskiego. Na zakończenie koncertu pan dyrekotr Krzysztof Pydyński odebrał z rąk gospodarzy podziękowania i specjalne upominki dla szkoły.

 

 czytaj więcej...
1
2
3
4
5
6
7