LOGO Państwowa Szkoła Muzyczna w Koninie

Państwowa Szkoła Muzyczna w Koninie

Poleć znajomemu
Imię i nazwisko:
Twój e-mail:
E-mail znajomego:

Aktualności



 

 

 


I molti Contrasti
Data dodania: 09.02.2018

 Serdecznie zapraszamy na koncert z cyklu "Muzyka w Ratuszu" 10 lutego godzina 19.00 Sala Ratuszowa. W części promocyjnej Koncertu wystąpi Joanna Czarny z klasy fletu p. Ewy Majewskiej. 

Wstęp wolny.



czytaj więcej...
Warsztaty klasy saksofonu w Poznaniu
Data dodania: 08.02.2018

 W dniach 7-8 lutego klasa saksofonu p. Rafała Stegenty uczestniczyła w warsztatach saksofonowych w ramach „Event Sax Poznań 2018” w Akademii Muzycznej w Poznaniu z wykładowcami światowej sławy: Arno Bornkamp z Holandii i Nobuya Sugawa.



czytaj więcej...
Wyniki XVI Konkursu Muzykowania Zespołowego: Muzyka nas łączy
Data dodania: 08.02.2018

 

Wyniki XVI Konkursu Muzykowania Zespołowego:

„Muzyka nas łączy”

 

 

 

 

 

 

Komisja Konkursowa w składzie:

Krzysztof Pydyński (przewodniczący)

Michał Ziobrowski, Magdalena Matejuk, Zbigniew Kołodziejczak, Katarzyna Broj

 

 

 

przyznała następujące nagrody i wyróżnienia: 

 

 

 

Kategoria I- PSM I stopnia

 

I miejsce – nie przyznano 

II miejsce

ZESPÓŁ RYTMIKI

Karolina Garbarczyk, Marcelina Grajek, Zofia Horowska, Oliwia Janiak, Lena Kurzawińska, Dominika Michurska, Maria Michurska, Agnieszka Ratajczyk, Katarzyna Rybczyńska, Zuzanna Sztuba, Magdalena Teodorczyk

Przygotowanie p. Julita Rybczyńska

 

 

 

 

Wyróżnienie

KLASA I CYKL 6-LETNI

Przygotowanie p. Maria Figaj

 

 

 

 

Wyróżnienie

TRIO AKORDEONOWE

Filip Krawiec, Mateusz Adamczyk, Marcel Lubiewski

Przygotowanie p. Urszula Rusin

 

 

 

Kategoria II – PSM II stopnia

 

I miejsce

KWINTET DĘTY BLASZANY

Mateusz Radke, Adrian Majkowski, Adam Naworski,

Krzysztof Błażejewski, Mateusz Wojtyński

Przygotowanie p. Jacek Rybczyński

 

 

 

 

 

II miejsce

KWARTET FLETOWY

Joanna Czerny, Weronika Wieczorkiewicz, Julia Trocha,

Michalina Hamiga

Przygotowanie p. Ewa Majewska

 

 

 

 

III miejsce

TRIO GITAROWE

Michał Koszykowski, Julia Soszyńska, Sebastian Kańczurzewski

Przygotowanie p. Andrzej Majewski

 

 

 

 

Wyróżnienie

COMBO JAZZOWE

Wojtek Oliński – gitara, Oliwia Szadkowska – fortepian,

Patrycja Junkiert – gitara basowa, Bartłomiej Janicki – perkusja

+ Zespół:

Joanna Czarny – flet, Eliza Janiak, Nikola Gaertner – skrzypce, Zuzanna Figaj,  Agata Rosicka – altówka, Daria Junkiert, Julita Klichowska – wiolonczela, Emilia Andrzejewska – kontrabas

Przygotowanie p. Szymon Wieczorkiewicz

 

 

 

 

 

Wyróżnienie

COMBO JAZZOWE

Zofia Sobczak – saksofon altowy, Rafał Jakubowski – saksofon tenorowy, Piotr Paruszkiewicz – trąbka, Michalina Chmielewska – fortepian, Nikodem Świerkowski – perkusja,

Paweł Zielak – kontrabas

Przygotowanie p. Paweł Zielak

 

 

 

Prowadzenie Konkursu p. Marcin Zieliński

 

 

 



czytaj więcej...
UWAGA CHÓR I stopnia
Data dodania: 08.02.2018
UWAGA CHÓR I stopnia

czytaj więcej...
Muzyka nas łączy
Data dodania: 30.01.2018
Kolejność wystąpień

czytaj więcej...
STUDNIÓWKA 2018
Data dodania: 29.01.2018
Spotkanie z muzyką dla przedszkolaków Niepublicznego Przedszkola TĘCZOWA DOLINA w Golinie.
Data dodania: 27.01.2018

 

W dniu 26 stycznia 2018 roku uczniowie  naszej szkoły muzycznej: Filip Krzyżanowski – akordeon, Antoni Grzymski – akordeon (klasa p. Urszuli Rusin)  i Eryk Krzyżanowski – trąbka (klasa p. Krzysztofa Lityńskiego) zaprezentowali swoje instrumenty dla najmłodszych. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały przygotowanych  melodii z bajek.  Na koniec przedszkolaki zaśpiewały kolędy z akompaniamentem akordeonu. Wyjazd zorganizowała p. Urszula Rusin.

 

 



czytaj więcej...
Uwaga przeniesione zajęcia z p. Marią Figaj
Data dodania: 26.01.2018

 

Uwaga!

Zajęcia z p. Marią Figaj są przeniesione z 31 stycznia na 30 stycznia:

Sala nr 3

15.10 – 16.40 Kształcenie słuchu kl. III/6 gr. A

16.45 – 18.15 Kształcenie słuchu kl. III/4



czytaj więcej...
Sukcesy naszych uczniów w Wielkopolskim Turnieju Muzycznym
Data dodania: 26.01.2018

 

26 stycznia w naszej szkole obył się 16. Wielkopolski Turniej Muzyczny pod patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

Wśród Laureatów znaleźli się:

 

Wiktor Kowalczyk z klasy klarnetu p. Romana Frontczaka

zdobył II nagrodę ex aequo

w kategorii instrumentów dętych drewnianych

Akompaniament p. Michał Ziobrowski

 

 

Damian Kołodziejczak z klasy puzonu

 p. Zbigniewa Kołodziejczaka

zdobył wyróżnienie

w kategorii instrumentów dętych blaszanych

Akompaniament p. Michał Ziobrowski

 

Korneliusz Czaja z klasy trąbki

 p. Krzysztofa Lityńskiego

zdobył wyróżnienie

w kategorii instrumentów dętych blaszanych

Akompaniament p. Michał Ziobrowski 

 

Gabriel Wojciechowski z klasy rogu

p. Jacka Rybczyńskiego

zdobył wyróżnienie

w kategorii instrumentów dętych blaszanych

Akompaniament p. Michał Ziobrowski

 

 



czytaj więcej...
Koncert półroczny
Data dodania: 25.01.2018

 

24 stycznia w naszej szkole odbył się Koncert Półroczny. Pan dyrektor Krzysztof Pydyński powitał zebranych i zapoznał z osiągnięciami uczniów w pierwszym semestrze roku szkolnego 2017/2018.

Wydarzenie swoim występem uświetnili:

 

Chór PSM II stopnia pod kierunkiem pani Elwiry Chojnackiej

 

Joanna Czarny z klasy fletu

pani Ewy Majewskiej

Akompaniament p. Michał Ziobrowski

 

 

Kwartet saksofonowy w składzie: Rafał Jakubowski,

Adam Deręgowski, Olga Przybysz, Patrycja Radke,

Przygotowanie pan Rafał Stegenta

 

 

Kwintet dęty blaszany w składzie:

Mateusz Radke, Adrian Majkowski, Mateusz Wojtyński,

Krzysztof Błażejewski, Adam Naworski

Przygotowanie pana Jacek Rybczyński

 

 

Antonina Waliszewska z klasy fortepianu

pana Andrzeja Wójcińskiego

 

Kowalczyk Wiktor z klasy klarnetu

pana Romana Frontczaka

Akompaniament - p. Michał Ziobrowski

 

 

Gabriela Lityńska z klasy fortepianu

pani Danuty Gościńskiej

 

Gabriela Majewska z klasy fortepianu

pani Beaty Stanisławskiej-Królikiewicz

 

W drugiej części uroczystości pan dyrektor wręczył uczniom pamiątkowe pinsy z podobizną Patrona szkoły Ignacego Jana Paderewskiego z okazji Inauguracji Roku Niepodległości.

 

Prowadzenie Koncertu

pani Beata Stanisławska-Królikiewicz

 

 

 

 



czytaj więcej...
16. WIELKOPOLSKI TURNIEJ MUZYCZNY 2018 – kolejność prezentacji
Data dodania: 23.01.2018

 KOLEJNOŚĆ PREZENTACJI

 

 

 

 

SOLIŚCI:

1. Weronika Cybula z PSM I i II st. im. I. J. Paderewskiego w Koninie

2. Natalia Lewandowska z PSM I i II st. im. I. J. Paderewskiego w Koninie

3. Lucyna Przybysz z PSM I i II st. im. I. J. Paderewskiego w Koninie

4. Wiktor Kowalczyk z PSM I i II st. im. I. J. Paderewskiego w Koninie

5. Marta Anna Rosińska z ZSM im. Apolinarego Szeluty w Słupcy

6. Grzegorz Mruk z PSM I st. im. Karola Szymanowskiego w Kole

7. Mikołaj Marciniak z PSM I i II st. im. I. J. Paderewskiego w Koninie

8. Olga Łusiewicz z ZSM im. Apolinarego Szeluty w Słupcy

9. Bartosz Nowak z PSM I i II st. im. I. J. Paderewskiego w Koninie

10. Kornelia Jabłońska z PSM I st. im. Karola Szymanowskiego w Kole

11. Maja Ostrowicka z ZSM im. Apolinarego Szeluty w Słupcy

12. Igor Soszyński z PSM I i II st. im. I. J. Paderewskiego w Koninie

13. Hubert Wrochna z PSM im. Witolda Lutosławskiego w Turku

14. Jakub Wunsz z PSM I i II st. im. I. J. Paderewskiego w Koninie

15. Aleksander Łyskawiński z ZSM im. Apolinarego Szeluty w Słupcy

16. Michalina Walczak z PSM I st. im. Karola Szymanowskiego w Kole

17. Damian Kołodziejczak z PSM I i II st. im. I. J. Paderewskiego w Koninie

18. Emil Sikorski z ZSM im. Apolinarego Szeluty w Słupcy

19. Paulina Kołodziejczak z PSM I st. im. Karola Szymanowskiego w Kole

20. Seweryn Michalak ze SM I st. w Radziejowie

21. Gabriel Wojciechowski z PSM I i II st. im. I. J. Paderewskiego w Koninie

22. Serafina Rufael z PSM I st. im. Józefa Zeidlera w Gostyniu

23. Patrycja Golińska z PSM I st. w Jarocinie

24. Sebastian Jakubowski ze SM I st. w Radziejowie

25. Korneliusz Czaja z PSM I i II st. im. I. J. Paderewskiego w Koninie

26. Oskar Twardy z PSM I st. im. Józefa Zeidlera w Gostyniu

27. Rafał Józefkowicz z PSM I i II st. im. Karola Kurpińskiego w Kutnie

28. Jakub Sosnowski ze SM I st. w Radziejowie, filia Wierzbinek

29. Kinga Pawlak z Poznańskiej Ogólnokształcącej SM I st. nr 1 im. Henryka Wieniawskiego

30. Eryk Zawarty z SSM I st. w Tarnowie Podgórnym

31. Franciszek Żmuda ze SM I st. w Radziejowie, filia Wierzbinek

32. Maksymilian Haraj z SSM I st. w Tarnowie Podgórnym

33. Izabela Prentka z PSM I st. im. Karola Kurpińskiego w Poznaniu

34. Magdalena Kołodziejska z PSM I i II st. im. Karola Kurpińskiego w Kutnie

35. Weronika Szturma z SSM I st. w Tarnowie Podgórnym

36. Jędrzej Bogaczyk z PSM I st. im. Witolda Lutosławskiego w Nowym Tomyślu

37. Aleksandra Prentka z PSM I st. im. Karola Kurpińskiego w Poznaniu

38. Aleksander Nowak z SSM I st. w Tarnowie Podgórnym

39. Patryk Górecki ze SM I st. w Radziejowie

40. Maja Surma z SSM I st. w Tarnowie Podgórnym

41. Dawid Ratajczak z PSM I st. im. Witolda Lutosławskiego w Nowym Tomyślu

42. Małgorzata Prentka z PSM I st. im. Karola Kurpińskiego w Poznaniu

43. Maurycy Majewski z SSM I st. w Tarnowie Podgórnym

44. Wojciech Ostrykiewicz z Katedralnej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. w Poznaniu

45. Jakub Zakrzewski z SSM I st. w Tarnowie Podgórnym

46. Maksymilian Wróbel z PSM I st. im. Witolda Lutosławskiego w Nowym Tomyślu

 

ZESPOŁY KAMERALNE:

1. Trio fletowe z ZSM im. Apolinarego Szeluty w Słupcy

2. Zespół kameralny z SSM I st. w Tarnowie Podgórnym

3. Kwartet klarnetowy z SSM I st. w Tarnowie Podgórnym

4. Trio dęte z PSM I st. im. Karola Kurpińskiego w Poznaniu

5. Trio skrzypcowe z PSM I st. im. Karola Szymanowskiego w Kole

6. Trio fletowe z PSM I st. im. Karola Szymanowskiego w Kole

7. Trio trąbkowe z SSM I st. w Tarnowie Podgórnym

 

UWAGA!

W związku z dużą ilością zgłoszeń na 16. Wielkopolski Turniej Muzyczny przesłuchania konkursowe rozpoczną się o godzinie 9.00.

Próby będą możliwe od godziny 8.00. Informujemy również, że może ulec zmianie godzina ogłoszenia werdyktu. Ponadto organizatorzy postanowili podzielić kategorię instrumentów dętych na dwie podkategorie: instrumenty dęte blaszane i instrumenty dęte drewniane.



czytaj więcej...
Sukces Michała Koszykowskiego
Data dodania: 22.01.2018

 Michał Koszykowski z klasy gitary pana Andrzeja Majewskiego zdobył wyróżnienie w Makroregionalnych Przesłuchaniach CEA uczniów klas gitary szkół muzycznych II stopnia.



czytaj więcej...
1
2
3
4
5
6
7
8
9