LOGO Państwowa Szkoła Muzyczna w Koninie

Państwowa Szkoła Muzyczna w Koninie

Poleć znajomemu
Imię i nazwisko:
Twój e-mail:
E-mail znajomego:

Aktualności



 

 

 


Kot w butach
Data dodania: 18.04.2019

 

17 kwietnia w auli naszej szkoły można było obejrzeć bajkę muzyczną pt. ”Kot w butach” przygotowaną przez uczniów PSM I i II st. pod kierunkiem pani Magdaleny Matejuk.

 

 

 

Obsada:

·       zajączki - Dominika i Marysia Michurskie,

·       dworzanin - Bartek Wojtyra,

·       dama dworu - Milena Kubacka

·       brat i dworzanin - Olek Pawlak,

·       bratowa i dama dworu - Madzia Rogowska

·       ochmistrzyni - Julka Ładecka,

·       król - Maciek Obrębski,

·       królewna - Hania Pacześna

·       Janek - Miłosz Kotleszka,

·       kot - Antek Pawlak.

 

Znakomitym aktorom towarzyszył zespół instrumentalny w składzie:

 

Skrzypce

Eliza Janiak

Kinga Wysocka

 

Altówka

Szymon Soszyński

 

Flety

Marcelina Żabierek

WeronikaCybula

 

Klarnety

Wiktor Kowalczyk

RemigiuszKaczmarek

 

Trąbki

Mateusz Radke

Piotr Paruszkiewicz

 

Puzon

Kevin Kaczmarek

 

Waltornia

Mateusz Wojtyński

 

Wspaniałe kostiumy i dekoracje współgrały z wysokim poziomem prezentacji. Całość została entuzjastycznie przyjęta przez licznie zgromadzoną publiczność.

Czekamy na kolejną premierę.

 



czytaj więcej...
Wycieczka do Wrocławia
Data dodania: 17.04.2019

 16 kwietnia uczniowie, rodzice i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w wycieczce do Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu. Dzięki uprzejmości Dyrektora Artystycznego pana Jarosława Thiela i pani Edyty Maksymczuk-Thiel ucestnicy wyjazdu mogli zwiedzić Forum i zapoznać się z jego działalnością. Największą atrakcją wieczoru było wykonanie Pasji wg św. Mateusza Jana Sebastiana Bacha przez Gabrieli Consort&Players pod dyrekcją Paula McCreesha.



czytaj więcej...
Muzyka Naszych Czasów po raz trzeci
Data dodania: 12.04.2019

 

11 kwietnia w naszej szkole odbył się wyjątkowy koncert III edycji programu MUZYKA NASZYCH CZASÓW.

 

 

 

 

 

„MUZYKA NASZYCH CZASÓW” to 4-letni Program Promocji twórczości młodych kompozytorów XXI wieku, którego pomysłodawczynią jest Adrianna Poniecka - Piekutowska.

Realizatorami tego przedsięwzięcia są:

- Stowarzyszenie Akademia Imienia Krzysztofa Pendereckiego – Międzynarodowe Centrum Muzyki

- Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego

- 6 Uczelni Muzycznych / Gdańsk, Katowice, Kraków, Łódź, Poznań, Warszawa /

- 6 Średnich Szkół Muzycznych /Białystok, Bydgoszcz, Konin, Kraków, Radom, Warszawa/

 

Wydarzenie swoją obecnością uświetnili:

  • Zastępca Prezydenta Konina Witold Nowak
  • Kierownik Wydziału Kultury Urzędu Miejskiego w Koninie Zena Sroczyńska
  • Starszy Wizytator CEA Region Wielkopolski Artur Matejuk
  • Prezes Stowarzyszenia Akademia imienia Krzysztofa Pendereckiego, Międzynarodowe Centrum Muzyki Adrianna Poniecka – Piekutowska
  • Koordynator Programu „Muzyka Naszych Czasów” Alfred Wolanin
  • Kompozytor Adam Porębski

 

W programie koncertu zaprezentowano dziewięć kompozycji kompozytorów polskich młodego pokolenia:

 

1.    Katarzyna Danel - Gabinet Luster

Teresa Kaczmarek - fortepian

Paweł Susłyk – klarnet

 

2.     Paweł Sławiński - In the Valley of Hornets (W dolinie szerszeni)

Kamila Olas – akordeon

 

3.     Bartosz Witkowski - Im Namen

Rafał Stegenta - saksofonsopranowy

Paweł Susłyk - klarnet

Marcin Zieliński – fagot

 

 

4. Filip Sporniak - Wildness.

Daria Junkiert – wiolonczela

 

5.     Dominik Lasota - ...Ranne Zorze…

Anna Pydyńska - fortepian

Piotr Kulczewski - akordeon

Zuzanna Figaj - altówka

Daria Junkiert - wiolonczela

Emilia Andrzejewska – kontrabas

 

6.   Marcin Jachim - Cadenza furiosa

Piotr Żurek – trąbka

 

7.     Adam Porębski - Mgliste melodie

Edyta Maksymczuk - Thiel - wiolonczela

Michał Ziobrowski – fortepian

 

8.     Wojciech Chałupka - Empuza

Adam Deręgowski – saksofon

 

9.     Jakub Jung - Pięciochwila

Filip Pacześny - fortepian

Piotr Kulczewski - akordeon

 

Koncert prowadziła Katarzyna Broj

fot. M. Jurgielewicz



czytaj więcej...
Kot w butach
Data dodania: 12.04.2019

 

Serdecznie zapraszamy całą społeczność szkolną na

Bajkę muzyczną

KOT W BUTACH

17 KWIETNIA 2019 r. godzina 17.00

Aula szkoły



czytaj więcej...
MUZYKA NASZYCH CZASÓW
Data dodania: 08.04.2019

 

Serdecznie zapraszamy

całą społeczność szkoły na koncert

MUZYKA NASZYCH CZASÓW

11 kwietnia godz. 17.00



czytaj więcej...
Kolejny sukces Filipa Pacześnego
Data dodania: 08.04.2019

 

Z radością informujemy, że Filip Pacześny z klasy fortepianu pani Danuty Gościńskiej zdobył II Nagrodę na Mezinárodni soutĕž pro mladé klaviristy Broumovská klávesa. Serdecznie gratulujemy!

 



czytaj więcej...
Wieczór Sonat
Data dodania: 01.04.2019

 

28 marca w naszej szkole odbył się Wieczór Sonat w wykonaniu uczniów klas skrzypiec i altówki. Swoje umiejętności zaprezentowali:

Zofia Woźniak, Kinga Wysocka, Bartosz Pietrzak, Eliza Janiak, Nikola Gaertner, Szymon Soszyński, Kinga Żelichowska, Mateusz Siwek, Agata Rosicka, Zuzanna Figaj

Uczniów przygotowali: pan Szymon Półtorak, pani Magdalena Matejuk, pan Jacek Fabiniak, pani Joanna Głąb

Akompaniatorzy: pani Teresa Kaczmarek, pani Martyna Samborowska-Zajdel, pan Michał Ziobrowski.



czytaj więcej...
Wewnątrzszkolny Konkurs Skrzypcowy
Data dodania: 01.04.2019

 30 marca w naszej szkole miał miejsce Wewnątrzszkolny  Konkurs Skrzypcowy.

Komisja w składzie:

Przewodniczący Krzysztof Pydyński

Członkowie: Szymon Półtorak, Jan Szkalski, Jacek Fabiniak,  Joanna Głąb  i Magdalena Matejuk przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:

 

GRAND PRIX

 Hanna Pacześna – skrzypce

                                                            Przygotowanie   Jan Szkalski                                                         

Akompaniament  Jan Szkalski

 

I Nagroda

Małgorzata Rachwalik - altówka

                                                        Przygotowanie  Joanna Głąb                                                          

Akompaniament  Teresa Kaczmarek

 

II Nagroda ex aequo

Patrycja Sobczak - altówka

                                                     Przygotowanie  Joanna Głąb                                                        

Akompaniament  Teresa Kaczmarek

 

Milena Kubacka – skrzypce

                                              Przygotowanie Magdalena Matejuk                                                   

Akompaniament Martyna Samborwska - Zajdel

 

Olga Laskowska – skrzypce

                                     Przygotowanie   Jan Szkalski                                  

 Akompaniament  Jan Szkalski

 

 

 

III Nagroda ex aequo

 Agnieszka Ratajczyk – skrzypce

                                                          Przygotowanie  Jacek Fabiniak                                                          

Akompaniament  Jacek Fabiniak

 

Martyna Guglas – skrzypce

                                                      Przygotowanie   Jan Szkalski                                                       

Akompaniament  Jan Szkalski

 

Aleksander Pawlak – skrzypce

              Przygotowanie  Szymon Półtorak                        

Akompaniament  Michał Ziobrowski

 

Wyróżnienia:

  Maja Wróbel – skrzypce

Przygotowanie   Szymon Półtorak      

Akompaniament  Michał Ziobrowski

 

Agata Karwacka – skrzypce

Przygotowanie  Jacek Fabiniak         

Akompniament  Jacek Fabiniak

 

Vanessa Ławniczak – skrzypce

Przygotowanie  Jacek Fabiniak        

Akompaniament  Jacek Fabiniak

 

Izabela Grętkiewicz – skrzypce

              Przygotowanie  Jan Szkalski             

Akompaniament  Jan Szkalski

 

 

Duety skrzypcowe

 

 

I Nagroda 

Zuzanna Oksiak i Milena Kubacka

Przygotowanie   Magdalena Matejuk

 

 

II Nagroda  

Lilianna i Róża Walczak

Przygotowanie   Szymon Półtorak

 

 

III Nagroda 

Hanna Górniak i Zuzanna Sztuba

Przygotowanie   Magdalena Matejuk

 

 



czytaj więcej...
Sukces Antosi Waliszewskiej
Data dodania: 01.04.2019

 

Z radością informujemy, że Antonina Waliszewska z klasy fortepianu pana Andrzeja Wójcińskiego zdobyła wyróżnienie na V Festiwalu Pianistycznym im. Apolinarego Szeluty w Słupcy. Serdecznie gratulujemy!



czytaj więcej...
Muzyka w Ratuszu
Data dodania: 25.03.2019

 23 marca miał miejsce kolejny koncert z cyklu Muzyka w Ratuszu. Tym razem można był wysłuchać muzyki przeznaczonej na wiolonczelę i akordeon w wykonaniu Kacprzak&Sokołowski Duo (Maciej Kacprzak akordeon i Karol Sokołowski wiolonczela). W części promocyjnej Koncertu zaprezentował się Piotr Kulczewski z klasy akordeonu pana Artura Matejuka.



czytaj więcej...
Uwaga Chór PSM I i II stopnia
Data dodania: 25.03.2019

 

W najbliższą środę (27 marca) zajęcia chóru od 15.30 do 17.00.

Jest to wspólna próba dla I i II stopnia.



czytaj więcej...
Sukces Bartosz Wódczaka
Data dodania: 23.03.2019

 Miło nam poinformować, że Bartosz Wódczak z klasy organów pani Hanny Buczkowskiej-Bartczak zdobył wyróżnienie na IX Ogólnopolskim Konkursie Organowym w Olsztynie. Serdecznie gratulujemy!



czytaj więcej...
1
2
3
4
5
6
7
8
9