LOGO Państwowa Szkoła Muzyczna w Koninie

Państwowa Szkoła Muzyczna w Koninie

Poleć znajomemu
Imię i nazwisko:
Twój e-mail:
E-mail znajomego:

Aktualności 

 

 


odwołane zajęcia z Chóru I stopnia
Data dodania: 22.05.2018
odwołane zajęcia z Chóru I stopnia

czytaj więcej...
zmiana terminu próby orkiestry szkolnej
Data dodania: 22.05.2018
zmiana terminu próby orkiestry szkolnej

czytaj więcej...
Warsztaty saksofonowe
Data dodania: 21.05.2018

 18 maja w naszej szkole miały miejsce warsztaty saksofonowe prowadzone przez dr hab. Dariusza Samóla. Dariusz Samól jest absolwentem Instytutu Lemmensa w Leuven, Belgia, gdzie studiował saksofon w klasie profesora Eda Bogaarda. Pod kierunkiem profesora Mieczysława Stachury ukończył Mistrzowskie Studia Podyplomowe w Akademii Muzycznej we Wrocławiu, tam też obronił tytuł doktora sztuki i przeprowadził przewód habilitacyjny. Koncertuje jako solista i kameralista w Europie, USA i Azji.

 

Dariusz Samól prowadzi kursy i warsztaty mistrzowskie w Polsce i za granicą, w tym w wielu renomowanych uczelniach: Arizona State University, Northern Arizona University, Florida State University, University of Texas Pan-Am, University of Southern Mississippi, Mansfield University of Pennsylvania, State University of New York, Ithaca College, Bowling Green State University, (USA), Akademia Muzyczna w Rydze.

Jest autorem książek o tematyce saksofonowej, prowadzi klasę saksofonu na Wydziale Instrumentalnym Akademii Sztuki w Szczecinie oraz w Zespole Szkół Muzycznych w Szczecinie.czytaj więcej...
Słowiański jazz
Data dodania: 21.05.2018

12 maja w Sali Ratuszowej odbył się kolejny koncert z cyklu „Muzyka w Ratuszu – Prezydent Konina zaprasza”. Tym razem wystąpili: Paweł Zielak – saksofon i Dominik Rosłon – wibrafon z polską muzyką filmową. W części promocyjnej koncertu „Słowiański jazz” wystąpił Hubert Kulig z klasy perkusji pana Marka Jakubowskiego.czytaj więcej...
Sukcesy perkusistów
Data dodania: 16.05.2018

 

Z radością informujemy, że Hanna Kuszyńska zdobyła wyróżnienie I stopnia a Józef Horowski zdobył wyróżnienie II stopnia w III Regionalnym Konkursie Perkusyjnym Konfrontacje Młodych Werblistów w Gostyniu.

Uczniowie pracują pod kierunkiem pana Marka Jakubowskiego.czytaj więcej...
Występ Filipa Pacześnego w Żychlinie
Data dodania: 16.05.2018

 

11 maja Filip Pacześny z klasy fortepianu Danuty Gościńskiej zagrał recital fortepianowy Pałacu Bronikowskich w Żychlinie dla uczestników XIV Ogólnopolskiego Zlotu Aktywu Turystyki Kolarskiej PTTK.czytaj więcej...
Sukces Filipa Pacześnego
Data dodania: 16.05.2018

 

Miło nam poinformować, że Filip Pacześny z klasy fortepianu pani Danuty Gościńskiej zdobył  I Nagrodę i Nagrodę Specjalną w postaci występu podczas recitalu „Wakacje na miarę Chopina” na I Festiwalu Pianistycznym Dźwięki Mazowsza w Sannikach.

Serdecznie gratulujemy!

 czytaj więcej...
Muzyka Naszych Czasów
Data dodania: 15.05.2018

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. w Koninie jako partner Ogólnopolskiego Programu „Muzyka Naszych Czasów” zaprasza na koncert kompozytorski prezentujący 8 utworów zakwalifikowanych do drugiej edycji projektu promującego polską muzykę XXI wieku.

 

Koncert odbędzie się 29 maja 2018 r. o godzinie 17.00 w auli naszej szkoły. W programie utwory Żanety Rydzewskiej, Marcina Jachima, Aleksandry Chmielewskiej, Kamila Kruka, Aleksandry Kacy, Dominika Lasoty, Filipa Sporniaka i Ewy Fabiańskiej-Jelińskiej.

 

 

Program „Muzyka Naszych Czasów” został zainicjowany przez „Stowarzyszenie Akademia imienia Krzysztofa Pendereckiego” oraz „Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego”. Ma na celu promowanie i wprowadzenie do szkolnictwa artystycznego polskiej muzyki XXI wieku, a wszystko to pod Honorowym Patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.czytaj więcej...
nieobecność nauczyciela
Data dodania: 15.05.2018
Odwołane zajęcia z p. Urszulą Rusin.

czytaj więcej...
Szkolny Projekt Kompozytorski MINIATURA
Data dodania: 08.05.2018

 

 8 maja w naszej szkole miał miejsce Szkolny Projekt Kompozytorski MINIATURA.  Po wykładzie dr Agnieszki Zdrojek-Suchodolskiej z Akademii Muzycznej w Poznaniu nt. „Współczesna miniatura muzyczna – gatunek uniwersalny, wszechstronny” zaprezentowali się uczniowie PSM I i II st. we własnych kompozycjach.

 

 

 

 

 

 Jury konkursowe w składzie:

dr Agnieszka Zdrojek-Suchodolska

Katarzyna Broj

Marcin Zieliński

po wysłuchaniu szesnastu prezentacji konkursowych przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

I nagroda

Oliwia Szadkowska Skrzydła

II nagroda ex aequo

Julita Klichowska 112

Dawid Janicki Miniatura na tubę solo

III nagroda ex aequo

Filip Paczesny Danse avec Bach

Bartek Janicki Ból upadającego kamienia

Joanna Czarny Hoorin

 

 

Wyróżnienia

Hubert Kulig i Adam Deregowski Romance

Natalia Włodarczyk Deszcz w dolinie błękitnego księżyca

Piotr Kulczewski Droga nocą

Anna Pydyńska La solution

Daria Juniert Cień

 

 

 

Po ogłoszeniu wyników i wręczeniu nagród młodzi kompozytorzy wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez dr Agnieszkę Zdrojek-Suchodolską.

Opiekunem projektu był p. Marcin Zielińskiczytaj więcej...
Utwór Dariusza Przybylskiego na 65. Międzynarodowej Trybunie Kompozytorów
Data dodania: 07.05.2018

 Utwór Dariusza Przybylskiego "Fontana di amore per nessuno. Omaggio a Pasolini" został zgłoszony przez Program Drugi Polskiego Radia na 65. Międzynarodową Trybunę Kompozytorów (15-19 maja, Budapeszt).

Międzynarodowa Trybuna Kompozytorów jest najważniejszym forum informacji i wymiany radiofonii publicznych całego świata w zakresie muzyki współczesnej, organizowana od 1955 roku przez Międzynarodową Radę Muzyczną afiliowaną przy UNESCO. Jest ona przeglądem najnowszej twórczości kompozytorskiej prezentowanej przez radiofonie publiczne na świecie. Założyły ją w 1954 roku w Paryżu cztery radiofonie: francuska, szwajcarska, belgijska i niemiecka.czytaj więcej...
Recitale dyplomowe
Data dodania: 07.05.2018
1
2
3
4
5
6
7
8
9