LOGO Państwowa Szkoła Muzyczna w Koninie

Państwowa Szkoła Muzyczna w Koninie

Poleć znajomemu
Imię i nazwisko:
Twój e-mail:
E-mail znajomego:

Aktualności 

 

 


Filip Pacześny z klasy fortepianu Danuty Gościńskiej odnosi kolejne sukcesy!
Data dodania: 08.12.2018

Filip został laureatem I Nagrody oraz Nagrody Specjalnej ( koncert w Brukseli),  podczas XVIII Międzynarodowego Konkursu Muzycznego  im. Juliusza Zarębskiego  Łomianki/Warszawa 2018.

Koncert Laureatów odbył się w Sali Wielkiej Zamku Królewskiego w Warszawie.

W listopadzie Filip otrzymał także III Nagrodę  podczas  X Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. I.J. Paderewskiego w Piotrkowie Trybunalskim (był najmłodszym uczestnikiem w 35 osobowej grupie)

Wielkie Gratulacje!czytaj więcej...
nieobecność nauczyciela
Data dodania: 06.12.2018
Odwołane zajęcia z p. Markiem Jakubowskim

czytaj więcej...
Chór I stopnia
Data dodania: 05.12.2018
ODWOŁANE ZAJĘCIA LEKCYJNE
Data dodania: 05.12.2018
ODWOŁANE ZAJĘCIA LEKCYJNE

czytaj więcej...
nieobecność nauczyciela
Data dodania: 03.12.2018
Odwołane zajęcia z p. Jakubem Unoltem

czytaj więcej...
Sukces Damiana Kołodziejczaka
Data dodania: 03.12.2018

Z radością informujemy, że Damian Kołodziejczak z klasy puzonu Zbigniewa Kołodziejczaka zajął III miejsce na XXII Wielkopolskim Konkursie Uczniów Klasy Instrumentów Dętych w Poznaniu. Akompaniament Piotr Cłapiński.

Serdecznie gratulujemy!czytaj więcej...
nieobecność nauczycieli
Data dodania: 30.11.2018
Odwołane zajęcia z p. Beatą Stanisławską- Królikiewicz oraz p. Pawłem Zielakiem

czytaj więcej...
Muzyka w Ratuszu
Data dodania: 30.11.2018

 W ubiegłą sobotę w części promocyjnej Koncertu z cyklu „Muzyka w Ratuszu” Damian Kołodziejczak, z klasy puzonu Zbigniewa Kołodziejczaka. Tego wieczoru zagrał „Topaz” Hale Ascher Vandercooka, Damianowi akompaniował pan Michał Ziobrowski.czytaj więcej...
Wizyta w Henin-Beaumont
Data dodania: 27.11.2018

 

W dniach 21-25 listopada grupa uczniów i nauczycieli naszej szkoły gościła we francuskim mieście Henin-Beaumont. Pobyt nasz jest efektem współpracy partnerskiej między miastami. Podczas pierwszej wizyty w 2015 roku występowaliśmy podczas ciekawego wydarzenia społeczno-kulturalnego Salon de Pologne. Tym razem braliśmy udział w Festiwalu Jazzowym oraz koncercie dwóch szkół muzycznych w dniu św. Cecylii – patronki muzyki. Szkołę reprezentowało Combo jazzowe p. Sz. Wieczorkiewicza oraz Big-band pod dyrekcją p. K. Pydyńskiego. Występy zostały bardzo ciepło przyjęte przez publiczność, która żywo reagowała na kolejne improwizacje i hojnie nagradzała oklaskami młodych muzyków.

 Obok przeżyć muzycznych doświadczyliśmy wiele innych atrakcji, które zaplanowali dla nas niezwykle gościnni Gospodarze. Byliśmy z wizytą u mera, który obdarował nas fantastycznymi prezentami, odwiedziliśmy miejską bibliotekę, zwiedzaliśmy Henin-Beaumont. Ogromne wrażenie zrobiła na nas architektura miast Lille i Arras oraz zbiory tamtejszych muzeów. Zakosztowaliśmy również znakomitej francuskiej kuchni i tradycji z nią związanych. Prawdziwą przyjemnością były długie spotkania i rozmowy z Francuzami i… tego będzie nam brakowało najbardziej.

 Dziękujemy serdecznie za wszelkie dowody sympatii i przyjaźni wszystkim, którzy zorganizowali nam pobyt we Francji. Szczególnie słowa podziękowania i uznania kierujemy pod adresem zastępcy mera H-B pana Laurenta Brice i jego żony Agaty Kamińskiej – Brice, oni bowiem sprawili, że ten czas zapadnie mocno w naszą pamięć i serca.

 Beata Stanisławska-Królikiewiczczytaj więcej...
Organiści w Krakowie
Data dodania: 26.11.2018

 

Nauczycielka klasy organów Hanna Buczkowska-Bartczak wraz z uczniami Bartoszem Wódczakiem i Dominikiem Zimnym zostali zaproszeni do wykonania koncertu na organach w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach -  ogromnie nobilitujące wydarzenie dla nauczycielki i uczniów naszej szkoły.

 

 

 

23. listopada 2018 r. zagrali wspólnie koncert organowy, wykonując następujące pozycje: Hanna Buczkowska-Bartczak - A. Guilmant – Preludio z III Sonaty c-moll op. 56, Bartosz Wódczak - J. S. Bach - Preludium i fuga e-moll BWV 533, W.H.Lewis - Postlude in C, Dominik Zimny - A.Silver - Jubilate Deo oraz Improwizację organową nt. Nasze plany i nadzieję i Jezu ufam Tobie. Radości i gratulacji nie było końca, w całym wydarzeniu uczestniczyła też nasza absolwentka s. Sylwia Marciniak, której bardzo dziękujemy za opiekę i pomoc w Krakowie. Organiści wrócili z Krakowa pełni przeżyć i wrażeń, żadne słowa nie opiszą tego, co czuli grając w tym cudownym miejscu i na najlepszym instrumencie (na dzień dzisiejszy) w Polsce firmy Zych! Mają zapewnienie i zaproszenie na kolejne takie koncerty i na pewno skorzystają z kolejnego takiego zaproszenia!czytaj więcej...
nieobecność nauczyciela
Data dodania: 19.11.2018
Odwołane zajęcia z p. Magdaleną Matejuk

czytaj więcej...
Sukces Antosi Waliszewskiej
Data dodania: 19.11.2018

 Z radością informujemy, że Antosia Waliszewska z klasy fortepianu pana Andrzeja Wójcińskiego zdobyła wyróżnienie na II Europejskim Konkursie Młodych Pianistów w Zielonej Górze. Serdecznie gratulujemy!czytaj więcej...
1
2
3
4
5
6
7
8
9