LOGO Państwowa Szkoła Muzyczna w Koninie

Państwowa Szkoła Muzyczna w Koninie

Poleć znajomemu
Imię i nazwisko:
Twój e-mail:
E-mail znajomego:
Tu jesteś: Strona główna O szkole Aktualności Stypendium Marszałka Województwa Wielkopolskiego dla Filipa Pacześnego i Ewy Pilarskiej-Banaszak

Stypendium Marszałka Województwa Wielkopolskiego dla Filipa Pacześnego i Ewy Pilarskiej-BanaszakData dodania:23.03.2021
Stypendium Marszałka Województwa Wielkopolskiego dla Filipa Pacześnego i Ewy Pilarskiej-Banaszak

Stypendium Marszałka Województwa Wielkopolskiego otrzymał w tym  roku   uczeń naszej szkoły Filip Pacześny. To ogromne wyróżnienie! Dzielimy się tą informacją z największą dumą i satysfakcją! Przypomnijmy, że Filip od roku 2018 jest także stypendystą Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci (program pomocy wybitnie zdolnym) oraz dwukrotnym stypendystą Prezydenta Miasta Konina. Koncertował w Żelazowej Woli, w Zamku Królewskim w Warszawie, Pałacu na Wodzie w Łazienkach,  Ośrodku Chopinowskim w Szafarni,  Sannikach i wielu innych miejscach w Polsce i za granicą (Niemcy, Czechy, Włochy, Holandia) GRATULACJE!

 

 

Stypendium Marszałka Województwa Wielkopolskiego otrzymała w tym  roku również pani  Ewa Pilarska-Banaszak: absolwentka Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie altówki dr hab. Izabeli Mrozek oraz altówki historycznej dr hab. Mikołaja Zgółki. Uczestniczyła w kursach mistrzowskich prowadzonych przez: L. Bałabana, K. Budnik – Gałązkę, A. Darzins, H. J. Greinera, S. Kamasę, W. Malińskiego, M. Mickera, J. Pisarskiego, P. Reicherta oraz w zakresie wykonawstwa historycznego: J. Rogers, P. Chrupka, Z. Pilcha, J. Thiela, M. Świątkiewicza, Sirkke-Liisa Kaakinen-Pilch oraz D. Maurice. Współpracuje z wieloma orkiestrami oraz zespołami specjalizującymi się w wykonawstwie muzyki dawnej, m. in.: Accademia del’Arcadia, Audite!, Fundacja Akademii Muzyki Dawnej w Szczecinie, Wrocławska Orkiestra Barokowa. Prowadzi klasę altówki w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. w Koninie.