LOGO Państwowa Szkoła Muzyczna w Koninie

Państwowa Szkoła Muzyczna w Koninie

Poleć znajomemu
Imię i nazwisko:
Twój e-mail:
E-mail znajomego:
Tu jesteś: Strona główna O szkole Aktualności Jazzonalia 2021

Jazzonalia 2021Data dodania:27.04.2021
Jazzonalia 2021

 

Moc jazzowego festiwalu

 

Jazz rozkwita na wiosnę i lubi Konin! Trzy majowe wieczory wypełni muzyka w doskonałym wykonaniu. CKiS – DK Oskard w Koninie zaprasza gorąco od 11 do 13 czerwca na 28. Jazz Festival JAZZONALIA.

Ten dźwiękowy zawrót głowy będzie zasługą mocnego kobiecego składu, ekscentrycznej formacji złożonej z samych Mitchów, wirtuoza pianistyki jazzowej i dużej dawki nowoczesnego jazzu zabarwionego hip-hopem i etno. Dodatkowych emocji dostarczą jazzowe kino konesera i wystawa fotografii Anety i Macieja Kaników. W muzycznych podróżach potowarzyszy nam dziennikarz, fotograf, producent Marcin Kydryński, który będzie gospodarzem tegorocznego Festiwalu. 

 

A jaki jest jazzowy rozkład jazdy? Zaczynamy koncertem 23-letniej Kingi Głyk uważanej za najlepszą polską basistkę młodego pokolenia i wschodzącą gwiazdę muzyki jazzowo-bluesowej. Kwartet zaprezentuje materiał z najnowszego, już entuzjastycznie przyjętego albumu „Feelings”.

 

Następnie usłyszycie zespół, który dokonał gruntownego odświeżenia jazzowej sceny, łącząc klasyki z najnowszymi gatunkami współczesnej muzyki miejskiej. EABS wystąpi wraz Pauliną Przybysz znaną z takich składów i wcieleń jak Sistars, Pinnawela, Rita Pax, Archeo. Ten wieczór za sprawą wyjątkowego filmu dokumentalnego zakończycie w Nowym Orleanie, wsłuchując się w muzykę tego niezwykłego miasta.

 

Sobotę spędzicie z kobiecym kwintetem O.N.E., czyli wybitnymi przedstawicielkami młodego pokolenia: Moniką Muc - saksofonistką, Dominiką Rusinowską - skrzypaczką, Polą Atmańską - pianistką i kompozytorką, Kamilą Drabek - kontrabasistką i kompozytorką oraz Patrycją Wybrańczyk – perkusistką. To będzie jazz zagrany nowocześnie, czerpiący z muzyki współczesnej, hip-hopu oraz etno.

 

A po dziewczynach scenę opanuje zespół, który gra już 17 lat, ma na koncie 7 płyt długogrających nagranych w duecie, kwintecie, oktecie, nonecie, tentecie, a nawet jako orkiestra i chór. Mitch & Mitch współpracowali z tuzami scen krajowych i zagranicznych. Szczególna okazała się współpraca ze wspaniałym polskim piosenkarzem Zbigniewem Wodeckim, która zaowocowała albumem „1976: A Space Odyssey”, który cieszył się ogromną popularnością i zdobył dwa Fryderyki. A na koniec emocjonującego dnia kolejne jazzowe kino konesera, film o legendzie światowego jazzu Elli Fitzgerald.

 

Niedzielny wieczór rozpocznie koncert wybitnej polskiej wokalistki, kompozytorki, skrzypaczki Doroty Miśkiewicz z Big Bandem Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Koninie pod dyrekcją Krzysztofa Pydyńskiego. Artystka znana jest z nastrojowych utworów balansujących na granicy gatunków, w których pobrzmiewają zarówno polskie, jak i egzotyczne nuty.

 

A na finał Festiwalu muzycznymi opowieściami zaczaruje Was Dominik Wania – wybitny pianista, który dołączył do elitarnego grona artystów nagrywających dla ECM Records. Muzyka Wani jest wyrazem twórczego współistnienia czystej improwizacji, wywodzącej się z muzyki jazzowej, romantycznej pianistyki oraz europejskiej muzyki klasycznej. 

 

Program:

piątek 11 czerwca 2021  Wieczór Prezydencki

19.00 sala widowiskowa

Kinga Głyk Quartet

EABS feat. Paulina Przybysz 

22.30 sala Kino Konesera: „Nowy Orlean: Miasto Muzyki”

 

sobota 12 czerwca 2021

19.00 sala widowiskowa

O.N.E. Quintet 

Mitch & Mitch

22.30 sala Kino Konesera: „Ella Fitzgerald”

 

niedziela 13 czerwca 2021 

19.00 sala widowiskowa

Big Band PSM Konin feat. Dorota Miśkiewicz 

Dominik Wania solo

 

Karnety 3-dniowe:

Sprzedaż od 20.04 do 16.05.2021 r. w cenie 150,00 zł

Sprzedaż od 17 do 21.05.2021 r. w cenie 180,00 zł

Szczegóły: www.jazzonalia.konin.pl oraz www.ckis.konin.pl

 

Honorowe patronaty nad wydarzeniem objęli: Marek Woźniak - Marszałek Województwa Wielkopolskiego oraz Piotr Korytkowski - Prezydent Miasta Konina.

Współorganizator: Miasto Konin.

Partnerzy: PSM I i II stopnia w Koninie, Konińska Fundacja Kultury, Koniński Dom Kultury, AM-Kanik / Aneta i Maciej Kanik.