LOGO Państwowa Szkoła Muzyczna w Koninie

Państwowa Szkoła Muzyczna w Koninie

Poleć znajomemu
Imię i nazwisko:
Twój e-mail:
E-mail znajomego:
Tu jesteś: Strona główna O szkole Aktualności Muzyczne Przestrzenie

Muzyczne PrzestrzenieData dodania:28.10.2018
Muzyczne Przestrzenie

 

26 października 2018 r. w ramach koncertu otwarcia 8. festiwalu Muzyczne Przestrzenie w konińskiej Farze, u boku doświadczonych artystów można było usłyszeć utalentowanych uczniów naszej szkoły.

Młodzi artyści zaprezentowali dzieła romantyków: Mendelssohna, Paganiniego oraz Gounoda. W ich wykonaniu zabrzmiały także utwory kompozytorów muzyki dawnej reprezentujących barok – od swojej wczesnej do dojrzałej formy, z cechami charakterystycznymi dla ich krajów: Niemiec, Włoch i Anglii. Wysłuchaliśmy kompozycji na różne składy: Adsona, Bacha, Cacciniego, Pachelbela i Scarlattiegi. Koncert dopełniły występy – Janusza Wawrowskiego i Warsaw Players z sekstetem Ignacego Feliksa Dobrzyńskiego oraz z nauczycielem naszej szkoły Michałem Ziobrowskim z utworami Piazzolli i Wieniawskiego.

 

Prawdziwą gratką dla melomanów była możliwość posłuchania skrzypiec Stradivariusa z 1685 roku. Instrument niedawno trafił w ręce Janusza Wawrowskiego. To pierwsze i jedyne tej klasy skrzypce w powojennej Polsce. Drogocenny instrument jest na co dzień przechowywany w skarbcu i eksponowany na Zamku Królewskim w Warszawie. Mecenas sztuki, który zdecydował się na zakup instrumentu to jeden z najbogatszych Polaków pragnący pozostać anonimowy. Poprzez zakup i udostępnienie tych wyjątkowych skrzypiec chce uczcić 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości.