LOGO Państwowa Szkoła Muzyczna w Koninie

Państwowa Szkoła Muzyczna w Koninie

Poleć znajomemu
Imię i nazwisko:
Twój e-mail:
E-mail znajomego:

Aktualności



 

 

 


Lekcje otwarte z dr Katarzyną Drogosz
Data dodania: 20.03.2017

 Sekcja Fortepianu i Organów

zaprasza na wykład i lekcje otwarte z udziałem uczniów klas fortepianu

Prowadzenie dr Katarzyna Drogosz z Akademii Muzycznej w Katowicach

23 marca 2017

W programie:

14.30 – 15.30 – prezentacja instrumentu (fortepian historyczny, klawesyn)

15.30 – 17. 30 - lekcje otwarte SM I stopnia

17.30 – 18.00 – przerwa

18.00 – 20.00 – lekcje otwarte SM II stopnia



czytaj więcej...
Muzyka Naszych Czasów
Data dodania: 13.03.2017

 11 marca odbyła się uroczysta  Inauguracja Programu „Muzyka Naszych Czasów” w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach. W koncercie zaprezentowano osiem nowych kompozycji młodych kompozytorów polskich: Michała Dobrzyńskiego, Ewy Fabiańskiej-Jelińskiej, Szymona Godziemby-Trytka, Aleksandry Kacy, Kamila Kruka, Dariusza Przybylskiego, Mateusza Śmigasiewicza i Ignacego Zalewskiego.

Pomysłodawcą i koordynatorem programu jest pani Adrianna Poniecka-Piekutowska, wieloletnia dyrektor Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego.

Realizatorami tego przedsięwzięcia są:

- Stowarzyszenie Akademia Imienia Krzysztofa Pendereckiego – Międzynarodowe Centrum Muzyki

- Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego

- 6 Uczelni Muzycznych (Gdańsk, Katowice, Kraków, Łódź, Poznań, Warszawa)

- 6 Średnich Szkół Muzycznych (Białystok, Bydgoszcz, Konin, Kraków, Radom, Warszawa)

W Lusławicach uczestnicy programu  mieli okazję spotkać się z Mistrzem Krzysztofem Pendereckim  na spotkaniu roboczym poświęconym zagadnieniom muzyki XXI wieku.

W naszej szkole Koncert w ramach programu Muzyka Naszych Czasów odbędzie się 6 kwietnia.

Serdecznie zapraszamy!

 



czytaj więcej...
MUZYKA NAS ŁĄCZY - wyniki
Data dodania: 13.03.2017

 W dniu 10 marca w naszej szkole odbyła się kolejna edycja Konkursu Muzykowania Zespołowego MUZYKA NAS ŁĄCZY.

Jury w składzie:

Edyta Maksymczuk-Thiel – przewodnicząca

Krzysztof Lityński

Jacek Rybczynski

Mateusz Sztabiński

Przyznało następujące nagrody i wyróżnienia:

 

w kategorii I:

 

Wyróżnienie

Trio akordeonowe w składzie:

Piotr Kowalski, Piotr Staszak, Piotr Kulczewski

Przygotowanie: p. Przemysław Stadnik

 

W kategorii II:

Grand Prix

Combo

Jan Dubowski – fortepian

Jakub Jóźwiak – trąbka

Paweł Jankowski – kontrabas

Kajetan Pilarski – perkusja

Kuba Staciwa – saksofon

Przygotowanie: p. Paweł Zielak

 

I miejsce

Kwintet dęty blaszany w składzie:

Adrian Górczewski – trąbka

Mateusz Radke – trąbka

Krzysztof Błażejewski – puzon

Miłosz Żurawicz – róg

Dawid Janicki – tuba

Przygotowanie: p. Jacek Rybczyński

 

 

II miejsce

 Kwartet smyczkowy w składzie:

Józefina Bałdyka  - I skrzypce

 Nikola Gaernter – II skrzypce

Agata Rosicka – altówka

Daria Junkiert – wiolonczela

Przygotowanie: p. Edyta Maksymczuk-Thiel

 

 

III miejsce – ex aequo:

 

 

Kwintet dęty drewniany w składzie:

Michalina Hamiga – flet

Weronika Wieczorkiewicz – flet

Adam Deręgowski – klarnet

Franciszek Witkowski – fagot

Mateusz Wojtyński - róg

Przygotowanie: p. Marcin Zieliński

 

Kwartet gitarowy w składzie:

Michał Koszykowski

Julia Soszyńska

Sebastian Kańczurzewski

Weronika Tomczak

Przygotowanie: p. Andrzej Majewski

 

 

 Zespół Rytmiki I stopnia

Przygotowanie: p. Julita Rybczyńska

 

 

Wyróżnienia:

Kwintet fletowy w składzie:

Michalina Hamiga, Weronika Wieczorkiewicz, Julia Trocha, Joanna Czarny, Nikola Beerkens

Przygotowanie: p. Ewa Majewska

 

Oktet fortepianowy  w składzie:

Przemysław Kocioruba – skrzypce

Weronika Marciniak – skrzypce

Eliza Janiak – skrzypce

Jagoda Dębowska – altówka

Zuzanna Figaj – altówka

Daria Junkiert – wiolonczela

Paweł Jankowski – kontrabas

Anna Pydyńska – fortepian

Przygotowanie: p. Szymon Wieczorkiewicz



czytaj więcej...
Sukces Wiktora Skrzypczaka
Data dodania: 13.03.2017

 Wiktor Skrzypczak z klasy perkusji p. Marka Jakubowskiego zdobył wyróżnienie na przesłuchaniach Centrum Edukacji Artystycznej uczniów klas perkusji szkół muzycznych I stopnia w Bydgoszczy.



czytaj więcej...
Sukcesy SEKCJI INSTRUMENTÓW DĘTYCH
Data dodania: 13.03.2017

Na XXV Poznańskim Konkursie Instrumentów Dętych Blaszanych nasi uczniowie zdobyli następujące nagrody i wyróżnienia:

  • Krzysztof Błażejewski z klasy puzonu p. Zbigniewa Kołodziejczaka – I miejsce w grupie III
  • Inna Kononykhina z klasy trąbki p. Krzysztofa Lityńskiego – II miejsce w grupie II
  • Adrian Majkowski z klasy trąbki p. Krzysztofa Lityńskiego – III miejsce w grupie V
  • Mateusz Radke z klasy trąbki p. Krzysztofa Lityńskiego – wyróżnienie w grupie V
  • Miłosz Żurawicz z klasy waltorni p. Jacka Rybczyńskiego – wyróżnienie w grupie V

Serdecznie gratulujemy!



czytaj więcej...
Sukces Joanny Czarny
Data dodania: 13.03.2017

 Uczennica naszej szkoły Joanna Czarny zdobyła wyróżnienie w VI Ogólnopolskim Konkursie z Literatury Muzycznej MUZYCZNE PORY ROKU 11 marca w Krakowie.

Serdecznie gratulujemy!



czytaj więcej...
Muzyka nas łączy
Data dodania: 08.03.2017

 Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na Szkolny Konkurs Muzykowania Zespołowego „Muzyka nas łączy” w piątek 10 marca o godzinie 15.00



czytaj więcej...
Nieobecność nauczyciela
Data dodania: 03.03.2017
Odwołane zajęcia p. Andrzejem Wójcińskim

czytaj więcej...
Muzyka w Ratuszu
Data dodania: 27.02.2017

 W sobotę 25 lutego odbył się kolejny koncert z serii „Muzyka w Ratuszu – Prezydent Miasta zaprasza”. W części promocyjnej koncertu Lwowskiego Tria Fortepianowego wystąpił kwartet smyczkowy PSM I i II st. w Koninie w składzie:

Józefina Bałdyka -skrzypce

Nikola Goertner-skrzypce

Agata Rosicka-altówka

                                Daria Junkiert-wiolonczela

                       Przygotowanie pani Edyta Maksymczuk-Thiel



czytaj więcej...
Koncert w Hospicjum
Data dodania: 27.02.2017

W niedzielę 26.02.2017 r.  uczniowie klasy perkusji p. Marka

Jakubowskiego wystąpili w hospicjum. św. Stanisława Papczyńskiego w

Licheniu: 

 

Oliwia Siuda  

Akompaniament pan Michał Ziobrowski 

 Magdalena Lipińska  

                                           Wiktor Skrzypczak  

                                   Akompaniament pan Michał Ziobrowski

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 



czytaj więcej...
Kolejny sukces Filipa!
Data dodania: 20.02.2017

 Filip Pacześny z klasy fortepianu  Danuty Gościńskiej po raz kolejny laureatem konkursu pianistycznego!

Tym razem Filip wziął udział w XXII Ogólnopolskim Turnieju Pianistycznym im. Haliny Czerny Stefańskiej w Żaganiu i ponownie został laureatem I Nagrody.

 

To już czwarty sukces Filipa w bieżącym roku szkolnym. Gratulujemy!



czytaj więcej...
Muzyka w Ratuszu
Data dodania: 20.02.2017
Zapraszamy na kolejny koncert z cyklu MUZYKA W RATUSZU.

czytaj więcej...
1
2
3
4
5