LOGO Państwowa Szkoła Muzyczna w Koninie

Państwowa Szkoła Muzyczna w Koninie

Poleć znajomemu
Imię i nazwisko:
Twój e-mail:
E-mail znajomego:

Aktualności



 

 

 


Uwaga Chór PSM I stopnia!
Data dodania: 20.09.2017

Uwaga Chór PSM I stopnia!

Próba w dniu koncertu

28.09.2017 o godzinie 15.00

(Obowiązkowy strój: czarne legginsy i gładka, bawełniana koszulka w żywym kolorze)



czytaj więcej...
VIII OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA METODYCZNA - program
Data dodania: 20.09.2017

 

 

 RAMOWY PROGRAM KONFERENCJI:

 

 

 

 

 

 

PIĄTEK, 22 września 2017

sala koncertowa PSM I i II st. w Koninie

                              

09.30 –                Otwarcie Konferencji i powitanie uczestników przez Annę Drogowską, Starszego Wizytatora Centrum Edukacji Artystycznej Region Kujawsko-Pomorski i Artura Matejuka, Starszego Wizytatora Centrum Edukacji Artystycznej Region Wielkopolski       

 

09.45 –  11.15   dr Grażyna Draus (UMFC Warszawa, ZPSM Nr 1 Warszawa)


DYKTANDO – DOSTRZEC, ZROZUMIEĆ, ZAPISAĆ. – wykład

                                               

                                                NIE STRASZNY DIABEŁ CZYLI JAK RADZIĆ SOBIE Z TRUDNOŚCIAMI UCZNIÓW NA ZAJĘCIACH KSZTAŁCENIA SŁUCHU W SZKOLE MUZYCZNE II STOPNIA.  – wykład

 

 

11.15 – 12.00   Grzegorz Kos (UMFC Warszawa, ZPSM im. F. Chopina Warszawa)

OD STRUKTURY DO KONSTRUKCJI. O POZYTYWNYM WPŁYWIE INTELIGENTNEGO SŁYSZENIA NA ROZUMIENIE SKŁADNI MUZYCZNEJ. – wykład

 

 

12.00 – 12.10   Przerwa

 

12.10 – 13.30    dr Tomasz Kienik (AM Wrocław, OSM I i II st. Wrocław)


SAMOKSZTAŁCENIE Z UŻYCIEM KOMPUTERA – MIT CZY RZECZYWISTOŚĆ? wykład

                                                ĆWICZENIA INTONACYJNE NA ZAJĘCIACH Z KSZTAŁCENIA SŁUCHU – PRZYKŁADY ROZWIĄZAŃ. wykład

 

13.30 – 14.30    dr Artur Zagajewski (AM Łódź)

O LINIACH I LICZBACH. - wykład 

 

 

14.30 – 15.10     Przerwa

 

 

15.10 – 16.55    dr Magdalena Ratalewska (Uniwersytet Łódzki)


Rola asertywności w budowaniu autorytetu nauczyciela wykład

                                                budowanie relacji w szkole artystycznej wykład

 

 

17.00 – 18.55    Marek Dyżewski (Wrocław)


RETORYKA JAKO UWYRAŹNIANIE ZNACZEŃ W MUZYCE - wykład

 

19.00                  Dyskusja i podsumowanie I dnia Konferencji przez Kierownika Konferencji i Starszego Wizytatora CEA Region Wielkopolskiego. Rozdanie zaświadczeń uczestnikom.

 


 

 

 

 

SOBOTA, 23 września 2017

 

sala koncertowa PSM I i II st. w Koninie

                              

09.30 –                Otwarcie II dnia Konferencji i powitanie uczestników przez Annę Drogowską, Starszego Wizytatora Centrum Edukacji Artystycznej Region Kujawsko-Pomorski i Artura Matejuka, Starszego Wizytatora Centrum Edukacji Artystycznej Region Wielkopolski  

 

09.45 –  10.30  Urszula Cebula (PSM I st. Kolbuszowa)

                                ZABAWY RUCHOWE, INTERPRETACJE RUCHOWO-PRZESTRZENNE PIOSENEK, UTWORÓW MUZYCZNYCH
I TAŃCÓW W KSZTAŁCENIU UCZNIA PODCZAS LEKCJI RYTMIKI:

 

§ ZASTOSOWANIE RYMOWANEK I ŚPIEWANEK W ZABAWACH RUCHOWYCH DO WPROWADZENIA ZAGADNIENIA LUB JEGO UTRWALENIA. – wykład 

 

 

10.30 – 12.00     dr Magdalena Ratalewska (Uniwersytet Łódzki)


komunikacja pokoleń W SZKOLE ARTYSTYCZNEJ wykład

                                                budowanie relacji w szkole artystycznej wykład

 

12.00 – 12.10     Przerwa

 

 

12.10 – 13.15     Urszula Cebula (PSM I st. Kolbuszowa)

§ STRUKTURY MELODYCZNE NA LEKCJI KSZTAŁCENIA SŁUCHU ORAZ RYTMIKI. – wykład

§ PRZYKŁADY INTERPRETACJI  RUCHOWYCH WYBRANYCH UTWORÓW MUZYCZNYCH, NA RÓŻNYM  POZIOMIE TRUDNOŚCI. - wykład

§ TAŃCE, ZABAWY TANECZNE Z RÓŻNYCH STRON ŚWIATA, JAKO PRZYKŁADY RÓŻNORODNYCH ROZWIĄZAŃ PRZESTRZENNYCH I RUCHOWYCH. - wykład

 

13.15 – 14.05     Beata Maria Michniewicz (PSM I i II st. Suwałki)

                    DYKTANDO RYTMICZNE NA RÓŻNYCH ETAPACH NAUKI MUZYKI W PSM I ST.-AUTORSKIE POMYSŁY METODYCZNE.  – wykład

 

14.05 – 14.50     Przerwa

 

14.55 – 16.30    Joanna Tomkowska (PSM I i II st. Olsztyn)     

 

                                                ROZWIJANIE SŁUCHU HARMONICZNEGO I INNYCH PREDYSPOZYCJI MUZYCZNYCH POPRZEZ ZASTOSOWANIE AUTORSKICH KANONÓW NA LEKCJACH RYTMIKI I KSZTAŁCENIA SŁUCHU wykład

 

 

16.30 – 17.15     Urszula Kozłowska (PSM I i II st. Konin)

                      ZBIÓR ZADAŃ Z ZASAD MUZYKI red. zbior.  U. Kozłowska, E. Tuchowska, D. Biegaj, K. Kłosińska, W. Suszycka,
W. Młóciński - www.cea-makroregion4.pl

     „BASICS OF KEYBOARD THEORY” JULIE McINTOSH JOHNSON (LEVEL 1-10) – PRAKTYCZNE POMYSŁY
 NA UTRWALENIE WIEDZY Z TEORII MUZYKI.
 – wykład

 

17.15 – 18.00     Anna Główczyńska (Starszy Wizytator CEA Szczecin, PSM I st. Gryfino i Szczecin)

KSZTAŁCENIE SŁUCHU W RUCHU – ELEMENTY METODY RYTMIKI E. JAQUES-DALCROZE’A W NAUCZANIU KSZTAŁCENIA SŁUCHU W KLASACH IV-VI/6 I I-IV/4 SM I ST.. - wykład

 

 

18.00                  Dyskusja i podsumowanie Konferencji przez Kierownika naukowego Konferencji i Starszego Wizytatora   CEA Region Wielkopolskiego. Rozdanie zaświadczeń uczestnikom.

 

 



czytaj więcej...
Międzynarodowe Warsztaty Big-bandowe Wolfenbüttel 17-25 września 2017 r.
Data dodania: 20.09.2017

 Uczniowie naszej szkoły wraz z panem dyrektorem Krzysztofem Pydyńskim i panem Krzysztofem Lityńskim uczestniczą w Międzynarodowych Warsztatach Big-bandowych w Wolfenbuttel w  Dolnej Saksonii. W międzynarodowym projekcie uczestniczą młodzi muzycy z  Wielkopolski i Dolnej Saksonii. Organizatorem warsztatów jest Państwowa Szkoła Muzyczna w Koninie i Konińska Fundacja Kultury. Projekt współfinansowany jest przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego i Miasto Konin. Tegoroczne warsztaty zakończą koncerty w Wolfenbuttel,  Garbsen koło Hanoweru I Oldenburgu. Muzycy pracują pod kierunkiem wybitnego kompozytora i dyrygenta Wolfa Kerscheka.



czytaj więcej...
nieobecność nauczcyiela
Data dodania: 18.09.2017
Odwołane zajęcia z p. Krzysztofem Lityńskim

czytaj więcej...
Uwaga CHÓR II stopnia!
Data dodania: 15.09.2017

 Uwaga Chór PSM II stopnia

Próba wyjątkowo w czwartek

21 września 2017 r. godz. 17.35-18.20

Obecność obowiązkowa

 



czytaj więcej...
Bliżej Warszawskiej Jesieni
Data dodania: 13.09.2017

 Miło nam poinformować, że na IV Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Bliżej „Warszawskiej Jesieni” Rówieśnicy festiwalu – wybrane sylwetki kompozytorów polskich pod patronatem Katedry Teorii Muzyki Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejsuta Bacewiczów w Łodzi, Związku Kompozytorów Polskich i Centrum Edukacji Artystycznej  Joanna Czarny została Laureatką II Nagrody a Natalia Włodarczyk zdobyła wyróżnienie.

Uczniów przygotowała p. Katarzyna Broj

Serdecznie gratulujemy!

 



czytaj więcej...
Wycieczka do Gdańska
Data dodania: 11.09.2017

 Organiści z klasy organów Hanny Buczkowskiej-Bartczak 7 września byli na  wycieczce edukacyjnej w Gdańsku, gdzie mieli możliwość, nie tylko posłuchania, ale także obejrzenia z bliska i zagrania na zabytkowym instrumencie w Bazylice Oliwskiej! Była to nie lada gratka dla uczniów, bo jak się okazuje, nie każdy ma możliwość wejść na chór, a tym bardziej zagrać na tym pięknym instrumencie. Organiści mieli taką szansę dzięki zaproszeniu p. Hanny Dys - nauczycielki klasy organów z Akademii Muzycznej w Gdańsku. Po Oliwie przyszedł czas na barokowy instrument w Bazylice św, Mikołaja w Gdańsku, gdzie również młodzież mogła grać. A na koniec odwiedziny w bliźniaczej szkole średniej muzycznej, na Gnilnej, tam uczniowie mogli poczuć pod palcami instrument, na którym uczą się koledzy z klasy organów w Gdańsku. Wrażeń było mnóstwo, pomimo złej aury, padającego z nieba deszczu, humory dopisywały, a i emocje sięgały zenitu...



czytaj więcej...
Uwaga CHÓRY!
Data dodania: 05.09.2017

Uwaga Chór dziecięcy I st.! 

8 września 2017 r (piątek)

pierwsze zajęcia łącznie z warsztatami chóralnymi

od godziny 12.00 do 15.00

9 września 2017 r. (sobota)

od godziny 9.00 do 12.00

 

Obecność obowiązkowa!


Uwaga Chór mieszany II st.!

8 września 2017 r (piątek)

pierwsze zajęcia łącznie z warsztatami chóralnymi

od godziny 15.00 do 18.30

9 września 2017 r. (sobota)

od godziny 12.00 do 15.00


Obecność obowiązkowa!



czytaj więcej...
Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny
Data dodania: 04.09.2017

 4 września cała społeczność Państwowej Szkoły Muzycznej w Koninie spotkała się w auli na Inauguracji Roku Szkolnego 2017/2018. Dyrektor Szkoły pan Krzysztof Pydyński przywitał wszystkich zgromadzonych. Specjalne słowa skierował do uczniów klas pierwszych PSM I i II stopnia. Wzorem lat minionych przedstawił wszystkich Pedagogów.

Uroczysty Koncert z okazji Inauguracji Roku Szkolnego uświetnili swoim występem:

 

Antonina Waliszewska z klasy fortepianu

pana Andrzeja Wójcińskiego 

 

Filip Pacześny z klasy fortepianu

pani Danuty Gościńskiej

 

 

Koncert prowadziła pani Beata Stanisławska.



czytaj więcej...
Uwaga CHÓRY!
Data dodania: 01.09.2017

 Uwaga CHÓRY  do Gaude Mater!

Zbiórka na scenie w poniedziałek (4.09.2017) o 12.45



czytaj więcej...
Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2017/2018
Data dodania: 29.08.2017
Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2017/2018

czytaj więcej...
Sukcesy naszych uczniów w roku szkolnym 2016/2017
Data dodania: 26.06.2017

Osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2016/2017

  

 

XX Międzynarodowy Festiwal i Konkurs Muzyki Gitarowej - Trzęsacz (15-17.06.2017)

Michał Koszykowski – II nagroda

Przygotowanie mgr Andrzej Majewski

Wojciech Oliński – wyróżnienie

                                       Przygotowanie mgr Andrzej Majewski

 

 

XVIII Gorzowski Konkurs Pianistyczny "Muzyka polska i nie tylko...." - Gorzów (6.06.2017)

Antonina Waliszewska – Grand Prix

 Przygotowanie mgr Andrzej Wójciński

 

 

 

Międzynarodowy Konkurs Instrumentów Dętych  - Brno (2-4.06.2017)

Inna Kononykhina – II nagroda

Korneliusz Czaja – wyróżnienie

Przygotowanie mgr Krzysztof Lityński

 

 

 

VII Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny "Piano Talents" - Mediolan (30.05.-4.06.2017)

Filip Pacześny – I nagroda

Przygotowanie mgr Danuta Gościńska

  

 

XVI Żyrardowski Konkurs Młodych Pianistów  - Żyrardów (26-27.05.2017)

Antonina Waliszewska – I nagroda ex aquo

Przygotowanie mgr Andrzej Wójciński

 

 

V Międzyszkolny Konkurs Instrumentalny dla Klas Młodzieżowych  - Milicz (20.05.2017)

Kinga Żelichowska – I nagroda

Przygotowanie mgr Jacek Fabiniak

  

 

III Makroregionalne Prezentacje i Warsztaty Improwizacji Jazzowej  - Konin (17.05.2017)

Jan Jakub Dubowski – wyróżnienie

Przygotowanie mgr Mateusz Urbaniak

 

 

 II Regionany Konkurs Perkusyjny "Konfrontacje młodych werblistów"  - Gostyń(15.05.2017)

Wiktor Skrzypczak – III nagroda

Przygotowanie mgr Marek Jakubowski

 

 

IV Ogólnopolskie Pianistyczne Forum  Pianistyczne Muzyki Polskiej - Skierniewice (12.05.2017)

Filip Swędrowski – II nagroda

Martyna Andrzejewska – wyróżnienie

Przygotowanie mgr Mariola Tarczyńska

  

IV Konkurs Pianistyczny dla Dzieci i Młodzieży pod Honorowym Patronatem Rafała Blechacza - Nakło (6.05.2017)

Antonina Waliszewska – I nagroda

Przygotowanie mgr Andrzej Wójciński

 

 

Międzynarodowy Konkurs Gitarowy im. F. Sora - Frydek-Mistek (27.04.2017)

Wojciech Oliński – III nagroda

Przygotowanie mgr Andrzej Majewski

 

 

Ogólnopolski Konkurs "20 spojrzeń na Oliviera Messiaena" - Kraków (27.04.2017)

Kamil Czerwiński – wyróżnienie

Przygotowanie mgr Katarzyna Broj

 

 

 X Międzyszkolny Konkurs Pianistyczny  - Kościan (26.04.2017)

Gabriela Majewska  – III nagroda

 Przygotowanie mgr Beata Stanisławska - Królikiewicz

 

 

IV Festiwal Pianistyczny im. A. Szeluty - Słupca (7-8.04.2017)

Filip Pacześny – I nagroda

Przygotowanie mgr Danuta Gościńska

 

 

Europejski Konkurs Młodych Pianistów - Zielona Góra (25-26.03.2017)

Filip Pacześny – I nagroda

Przygotowanie mgr Danuta Gościńska

 

 

XXV Konkurs Instrumentów Dętych Blaszanych - Poznań (10-11.03.2017)

Krzysztof Błażejewski  – I nagroda (grupa III)

Przygotowanie mgr Zbigniew Kołodziejczak

Inna Kononykhina  – II nagroda (grupa II)

Przygotowanie mgr Krzysztof Lityński

Adrian Majkowski  – III nagroda (grupa V)

Przygotowanie mgr Krzysztof Lityński

Mateusz Radke  – wyróżnienie (grupa V)

Przygotowanie mgr Krzysztof Lityński

Miłosz Żurawicz   – wyróżnienie (grupa V)

Przygotowanie mgr Jacek Rybczyński

 

 

VI Ogólnopolski Konkurs z Literatury Muzycznej "Muzyczne pory roku" w Krakowie (11.03.17)

Joanna Czarny – wyróżnienie

Przygotowanie mgr Katarzyna Broj

  

XXII Ogólnopolski Turniej Pianistyczny im. Haliny Czerny Stefańskiej w Żaganiu (17-18.02.17)

Filip Pacześny – I nagroda

Przygotowanie mgr Danuta Gościńska

  

Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny „Młody Wirtuoz"- Sanok (6-7.02.2017)

Filip Pacześny – Dyplom „Złotego Wirtuoza” i Dyplom za wyróżniające wykonanie "Tarantelli" Maurycego Moszkowskiego.

Przygotowanie mgr Danuta Gościńska

 

 

Przesłuchania Centrum Edukacji Artystycznej uczniów klas gitary szkół muzycznych I st. Leszno, (24.01.17)

Wojciech Oliński – wyróżnienie

Przygotowanie mgr Andrzej Majewski

 

 

 

Przesłuchania Centrum Edukacji Artystycznej uczniów klas instrumentów dętych drewnianych szkół muzycznych I st. Ostrów Wielkopolski, (24-26.01.17)

Natalia Lewandowska – wyróżnienie

Przygotowanie mgr Ewa Majewska

Olga Przybysz – wyróżnienie

Przygotowanie mgr Rafał Stegenta

 

 

Przesłuchania Centrum Edukacji Artystycznej uczniów klas wiolonczeli i kontrabasu szkół muzycznych I st. Piła, (19-20.01.17)

Daria Kowal – wyróżnienie

Przygotowanie mgr Marzena Polowczyk-Stawiak

 

 

15 Wielkopolski Turniej Muzyczny pod patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego w Kole (20.01.17)

Inna Kononykhina – I nagroda

Korneliusz Czaja – wyróżnienie

Przygotowanie mgr Krzysztof Lityński

 

 

Przesłuchania Centrum Edukacji Artystycznej uczniów klas fortepianu szkół muzycznych I st. Poznań (18-19.01.17)

Filip Pacześny – wyróżnienie

Przygotowanie mgr Danuta Gościńska

 

 

V Ogólnopolski Konkurs Organowy im. Mariana Sawy w Warszawie (16-17.01.17)

Bartosz Wódczak – wyróżnienie

Przygotowanie mgr Hanna Buczkowska

 

 

REGIONALNE PRZESŁUCHANIA CENTRUM EDUKACJI ARTYSTYCZNEJ UCZNIÓW SZKÓŁ MUZYCZNYCH I STOPNIA w Kaliszu (9.01.17)

Krzysztof Błażejewski – wyróżnienie

Przygotowanie mgr Zbigniew Kołodziejczak

 

  

XXI WIELKOPOLSKI KONKURS UCZNIÓW KLAS INSTRUMENTÓW DĘTYCH w Poznaniu

Korneliusz Czaja - wyróżnienie

 Przygotowanie mgr Krzysztof Lityński

 

 II Konfrontacje Skrzypcowe w Gdyni (1-2.12.16)

Józefina Bałdyka – II miejsce ex aequo

Przygotowanie mgr Magdalena Matejuk

 

 II Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny im. Iwony Kuźmy w Krakowie (7-8.11.16)

Antonina Waliszewska – II nagroda

Przygotowanie mgr Andrzej Wójciński

 

 

 Wielkopolski Konkurs wiedzy o życiu i twórczości Wojciecha Kilara (19.10.16)

Mateusz Lewandowski – wyróżnienie

Przygotowanie mgr Maria Figaj

 

 AMADEUS - Mozartian Competition for the Young Piano Players up to 11 Yrs of Age w Brnie (17.10.16)

Filip Pacześny – I miejsce w IV kategorii

 Przygotowanie mgr Danuta Gościńska

 
czytaj więcej...

1
2
3
4
5