LOGO Państwowa Szkoła Muzyczna w Koninie

Państwowa Szkoła Muzyczna w Koninie

Poleć znajomemu
Imię i nazwisko:
Twój e-mail:
E-mail znajomego:
Tu jesteś: Strona główna O szkole Aktualności Prestiżowa Nagroda dla Polsko-Niemieckiej Młodzieżowej Orkiestry Jazzowej

Prestiżowa Nagroda dla Polsko-Niemieckiej Młodzieżowej Orkiestry JazzowejData dodania:13.05.2021
Prestiżowa Nagroda dla Polsko-Niemieckiej Młodzieżowej Orkiestry Jazzowej

 Pragniemy z satysfakcją poinformować, że Polsko-Niemiecka Młodzieżowa Orkiestra Jazzowa, której nasza szkoła jest współorganizatorem ze strony polskiej,  otrzymała w 2021 roku Nagrodę Kulturalną Śląska. Nagroda przyznawana jest corocznie przez Kraj Związkowy Dolna Saksonia.

Polsko-Niemiecka Młodzieżowa Orkiestra Jazzowa to projekt muzyczny organizowany od 2004 roku naprzemiennie w Polsce i Niemczech. Organizatorami ze strony polskiej są Konińska Fundacja Kultury i Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia w Koninie. Ze strony niemieckiej głównym organizatorem jest Rada Muzyczna Dolnej Saksonii

Nagroda Kulturalna Śląska przyznawana jest od 1977 roku. W 2021 roku nagrodę główną otrzymali reżyser Sylwester Chęciński oraz pisarka Roswitha Schieb, a nagrodę Specjalną otrzymały dwie instytucje - Polsko-Niemiecka Młodzieżowa Orkiestra Jazzowa oraz Festiwal Góry Literatury, którego gospodarzem od lat jest Olga Tokarczuk.

Dotychczas laureatami Nagrody Kulturalnej Śląska byli m.in. Olga Tokarczuk, Tadeusz Różewicz, Urszula Kozioł, Henryk Tomaszewski, prof. Jan Miodek i Paweł Mykietyn.