LOGO Państwowa Szkoła Muzyczna w Koninie

Kontakt z nami


telefon kontaktowy:
63 242 88 24
wyślij do nas fax:
63 242 88 24
napisz do nas wiadomość:
sekretariat@psmkonin.pl

Konkurs pianistyczny


XXI Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny Konin 2020 26-29 marca 2020

czytaj więcej...

Aktualności


Państwowa Szkoła Muzyczna w Koninie

Poleć znajomemu
Imię i nazwisko:
Twój e-mail:
E-mail znajomego:

Barwy Sztuki (8.03.18) 

8 marca 2018 roku o godz.16.00 w auli PSM I i II st. im. I. J. Paderewskiego w Koninie odbył się Międzyszkolny Koncert Szkół Muzycznych Regionu Wielkopolskiego,  Mazowieckiego i Kujawsko – Pomorskiego. Poza uczniami wystąpili też nauczyciele. W tym roku zaprosiłam aż 10 akordeonistów -  solistów. Wśród nich między innymi  11- letni akordeonista z Radomia Krzysztof Paduch, który został wybrany najlepszym akordeonistą podczas Słupeckich Spotkań Muzycznych w 2017 r. poza tym I miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Akordeonowym w Sanoku w 2017. Wystąpił też  Krzysztof Bondar z Kalisza, laureat wielu prestiżowych międzynarodowych konkursów oraz wielu laureatów innych konkursów. Moim marzeniem jako akordeonistki jest pokazanie możliwości tkwiących w tym instrumencie dzięki prezentacji naprawdę świetnych młodych akordeonistów i obalenia pokutujących do dziś bardzo niesprawiedliwych opinii na temat akordeonu.

             Można było podziwiać też: flecistkę, 2 klarnecistów, waltornistę, oraz ucznia grającego na ksylofonie i trąbce. Poza tym usłyszeliśmy: Duet fletowo – akordeonowy z Poznania, sekstet akordeonowy  z Nowego Tomyśla, kwartet saksofonowy z Konina, kwintet dęty blaszany z Konina, kwartet akordeonowy z Konina i zespół jazzowy składający się z nauczycieli z Radziejowa i Konina. Program był atrakcyjny, zróżnicowany. Koncert uświetniła prezentacja malarstwa pani Danuty Drzewieckiej, absolwentki Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu.

            Koncert i wystawa wpisuje się po raz trzeci w program KONIN MIASTO KOBIET, który trwał od 2 – 11 marca w naszym mieście.

Urszula Rusin