LOGO Państwowa Szkoła Muzyczna w Koninie

Kontakt z nami


telefon kontaktowy:
63 242 88 24
wyślij do nas fax:
63 242 88 24
napisz do nas wiadomość:
sekretariat@psmkonin.pl

Konkurs pianistyczny


XXI Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny Konin 2020 26-29 marca 2020

czytaj więcej...

Aktualności


Państwowa Szkoła Muzyczna w Koninie

Poleć znajomemu
Imię i nazwisko:
Twój e-mail:
E-mail znajomego:

Kabaret w szkole muzycznej (5.11.16) Kabaret w szkole muzycznej

W konińskiej Państwowej Szkole Muzycznej rozpoczęto zdjęcia do filmu, którego bohaterem jest Szymon Pawlicki, aktor, działacz opozycji demokratycznej, postać mocno związana z kulturalnym obliczem Konina – był m.in. twórcą i reżyserem legendarnego kabaretu „Koński ogon”, który działał w budynku PSM

Realizatorem filmu o Szymonie Pawlickim, twórcy i reżyserze „Końskiego ogona”, jest Andrzej Moś. 29 października 2016 r., kiedy kręcono zdjęcia, historia cofnęła się do roku 1959. Wtedy PSM jeszcze nie istniała, ale w budynku, w którym dzisiaj działa, istniał wówczas Powiatowy Dom Kultury. Kierował nim Stanisław Leń, pracownię plastyczną prowadził Jan Sznajder, Szymon Pawlicki zaś dał się namówić do zorganizowania i poprowadzenia kabaretu, nazwanego „Koński ogon”. Wszyscy trzej: Pawlicki, Leń i Sznajder spotkali się na planie filmowym, zorganizowanym dzięki życzliwości PSM.

Kim jest Szymon Pawlicki et consortes, dlaczego Andrzej Moś robi o nim film, kiedy i co działo się w budynku PSM przy ul. 3 Maja (przed laty Armii Czerwonej) można dowiedzieć się, zaglądając na stronę www.koninskafundacjakultury.pl (tekst: Patriotyzm jest rzeczą trudną).

Producent filmu, Video Studio Gdańsk, przewiduje, że prace nad filmem dokumentalnym o Szymonie Pawlickim zakończą się pod koniec 2017 r.

oprac. Andrzej Dusza

Zdjęcia z planu filmowego: Andrzej Moś, Wojciech Ostrowski