LOGO Państwowa Szkoła Muzyczna w Koninie

Kontakt z nami


telefon kontaktowy:
63 242 88 24
wyślij do nas fax:
63 242 88 24
napisz do nas wiadomość:
sekretariat@psmkonin.pl

Konkurs pianistyczny


XXI Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny Konin 2020 26-29 marca 2020

czytaj więcej...

Państwowa Szkoła Muzyczna w Koninie

Poleć znajomemu
Imię i nazwisko:
Twój e-mail:
E-mail znajomego:

Koncert Kompozytorów Konińskich (12.12.14) 

Na zakończenie Obchodów Jubileuszu 40-lecia PSM I i II stopnia w Koninie w  ubiegły piątek (12 grudnia) odbył się niezwykły koncert, którego program zapełniły wyłącznie kompozycje twórców związanych z Koninem.

Na początek zabrzmiała "Fanfara" na cztery trąbki Dariusza Przybylskiego - organisty i kompozytora urodzonego w Koninie, absolwenta naszej szkoły.  Utwór powstał z okazji Jubileuszu 40-lecia Szkoły. Następnie Ewa Guzowska – altówka i orkiestra kameralna Sinfonietta pod dyrekcją Andrzeja Wójcińskiego  wykonała I część "Tryptyku"  Andrzeja Wójcińskiego.

Marcin Zieliński nauczyciel fagotu i przedmiotów teoretycznych PSM w Koninie jest kompozytorem sześciu pieśni na sopran i fortepian do tekstów z „Księgi pieśni Konfucjusza "K'ien szang". Na koncercie utwór zaprezentowały Agnieszka Sokolnicka (sopran) oraz Adrianna Zielińska (fortepian).

Z okazji Jubileuszu 40-lecia PSM w Koninie powstał utwór Krzysztofa Grzeszczaka "Anniversary fanfary" który zabrzmiał  w wykonaniu Szymona Gwoździa, przy organowym akompaniamencie Hanny Buczkowskiej-Bartczak.

"Improwizację" Ksawerego Wójcińskiego na kontrabas solo zaprezentował sam kompozytor, natomiast Leszek Lorent na perkusji wykonał "Subkontur" Dariusza Przybylskiego.

Po brawurowym wykonaniu kompozycji Pawła Zielaka "Chrząszcz brzmi w trzcinie" oraz "Outside The Dimensions" przez Big-band pod dyrekcją Krzysztofa Pydyńskiego, kompozytorzy Paweł Zielak, Dariusz  Przybylski i Andrzej Wójciński zostali obdarowani wydawnictwami nutowymi własnych kompozycji.