LOGO Państwowa Szkoła Muzyczna w Koninie

Kontakt z nami


telefon kontaktowy:
63 242 88 24
wyślij do nas fax:
63 242 88 24
napisz do nas wiadomość:
sekretariat@psmkonin.pl

Konkurs pianistyczny


XXI Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny Konin 2020 26-29 marca 2020

czytaj więcej...

Aktualności


Państwowa Szkoła Muzyczna w Koninie

Poleć znajomemu
Imię i nazwisko:
Twój e-mail:
E-mail znajomego:

Międzynarodowe Warsztaty Orkiestrowe (13-18.04.15) W dniach 13-18 kwietnia w Koninie miały miejsce Międzynarodowe Warsztaty Orkiestrowe Projekt Polska-Czechy-Niemcy Konin (Polska), Frydek-Mistek (Czechy), Herne (Niemcy).

Po raz pierwszy wspólny międzynarodowy projekt orkiestrowy Polska w przededniu prezydencji w Unii Europejskiej odbył się w 2011 roku. Uczniowie ze szkół z Herne, Frydka-Mistka i Konina stworzyli orkiestrę symfoniczną, która wykonała koncert złożony z utworów kompozytorów czeskich, niemieckich i polskich. Tegoroczne spotkanie było kontynuacją tego wspólnego muzykowania. Uczestnicy projektu wzięli udział w warsztatach, które uwieńczone były występem na Koncercie Galowym „Szkoła Muzyczna Swojemu Miastu” 16 kwietnia w DK Oskard. International Youth Brass Band pod dyrekcją pana Jacka Rybczyńskiego w drugiej części koncertu wykonał  utwory z repertuaru polskiego i światowego.

W pierwszej części koncertu zaprezentowali się laureaci konkursów, festiwali i przeglądów z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Koninie.

W przerwie koncertu odbył się wernisaż  fotogramów trzech artystów:

·         Lucie Franko - nauczycielka gry na instrumentach historycznych, dyrygentka i instrumentalistka ze Szkoły Muzycznej we Frydku-Mistku

·         Christian Ribbe  - dyrektor, dyrygent, jazzman, filozof, kontrabasista i puzonista ze Szkoły Muzycznej w Herne

·         Mirosław Jurgielewicz - fotograf, wielbiciel twórczości i interpretacji muzycznej z Konina

 

Koncert był objęty patronatem honorowym Prezydenta Miasta Konina.