LOGO Państwowa Szkoła Muzyczna w Koninie

Kontakt z nami


telefon kontaktowy:
63 242 88 24
wyślij do nas fax:
63 242 88 24
napisz do nas wiadomość:
sekretariat@psmkonin.pl

Konkurs pianistyczny


XXI Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny Konin 2020 26-29 marca 2020

czytaj więcej...

Państwowa Szkoła Muzyczna w Koninie

Poleć znajomemu
Imię i nazwisko:
Twój e-mail:
E-mail znajomego:

Salon de la Pologne (1-5.10.15)W dniach 1-5 października gościliśmy we Francji na zaproszenie mera partnerującego Koninowi miasta Henin – Beaumont pana Steeve Briois. Szkołę reprezentowało uczniowskie Combo Jazzowe p. Pawła Zielaka, które wspólnie z francuskimi muzykami wzięło udział w dużym przedsięwzięciu pod nazwą „Salon de la Pologne”. Gośćmi tego 2-dniowego wydarzenia kulturalno-społecznego byli: Ambasador Polski w Paryżu, Zastępca Prezydenta m. Konina S. Łukaszewski oraz władze miasta Henin – Beaumont.

Koncert w wykonaniu Combo i jego lidera został przyjęty z ogromnym aplauzem i był zwięczeniem niezwykle udanej wizyty we Francji.

Wcześniej mieliśmy okazję zobaczyć tamtejszą szkołę muzyczną, poznać nauczycieli i uczniów. Uczestniczyliśmy w próbie zespołu rozrywkowego, także muzykowaliśmy z francuskimi jazzmanami. Zwiedziliśmy miasto Lille i Arras, gościliśmy w Merostwie, w miejskiej bibliotece, oglądaliśmy wystawę sztuki użytkowej XX wieku. Poznaliśmy wielu wspaniałych ludzi, którzy ogromnie starali się by nasza wizyta była atrakcyjna i niezapomniana. Szczególne podziękowania kierujemy do państwa Agaty i Laurent Brice (zastępca mera) za serdeczności ujmującą gościnność oraz wspólnie spędzony czas, a także za przybliżenie francuskiej kultury, zwyczajów i kuchni.

 

Skład grupy:

Krzysztof Pydyński – dyrektor szkoły

Paweł Zielak – kierownik zespołu

Beata Stanisławska – opiekun grupy

Wiktoria Wróbel – saksofon altowy

Kacper Mankiewicz – saksofon altowy

Mikłaj Barszcz – saksofon tenorowy

Przemysław Marciniak – saksofon tenorowy

Mateusz Cajler – trąbka

Mikłaj Radziemski – wibrafon

Kajetan Pilarski – perkusja

Paweł Jankowski – gitara basowa

Eryk Makarowicz – gitara

Mikołaj Kamiński - fortepian