LOGO Państwowa Szkoła Muzyczna w Koninie

Kontakt z nami


telefon kontaktowy:
63 242 88 24
wyślij do nas fax:
63 242 88 24
napisz do nas wiadomość:
sekretariat@psmkonin.pl

Konkurs pianistyczny


XXI Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny Konin 2020 26-29 marca 2020

czytaj więcej...

Państwowa Szkoła Muzyczna w Koninie

Poleć znajomemu
Imię i nazwisko:
Twój e-mail:
E-mail znajomego:

VI Ogólnopolska Konferencja Metodyczna (3.10.15) 3 października w naszej szkole odbyła się VI Ogólnopolska Konferencja Metodyczna dla nauczycieli przedmiotów ogólnomuzycznych pod Patronatem Centrum Edukacji Artystycznej Region Wielkopolski.

Wśród ponad stu trzydziestu  uczestników znaleźli się nauczyciele szkół muzycznych w Lesznie, Poznaniu, Radomiu, Nowym Sączu, Krakowie, Gdańsku, Łodzi, Ostrzeszowie, Szamotułach, Katowicach, Oświęcimiu, Toruniu, Grodzisku Mazowieckim, Słupcy, Sosnowcu, Gubinie, Zielonej Górze, Białymstoku, Koszalinie, Warszawie, Gnieźnie, Kole, Suchej Beskidzkiej, Pleszewie, Gryficach, Bełchatowie, Turku, Wolsztynie, Piotrkowie Trybunalskim, Świnoujściu, Inowrocławiu, Grudziądzu, Gostyniu, Wrocławiu, Uniejowie, Krośnie, Gizycku

 

Konferencję Metodyczną prowadzili:

 

Joanna Tomkowska (PSM I i II st. Olsztyn)

dr Agnieszka Chenczke-Orłowska (AM Poznań)

Małgorzata Wiśniewska (PSM I i II st. Łomża)

Urszula Kozłowska (PSM I i II st. Konin)

Grażyna Draus (MKKS UMFC Warszawa, CENSA, ZPSM Nr 1 Warszawa)

dr hab. Katarzyna Stroińska-Sierant (AM Poznań)

dr Tomasz Kienik (AM Wrocław)

Grażyna Krzanowska (ZPSM Bielsko-Biała)

dr Michał Moc (AM Wrocław, CENSA)

 

Pomysłodawcą i organizatorem cyklu konferencji jest doświadczony nauczyciel teorii i Wicedyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. I. J. Paderewskiego w Koninie p. Urszula Kozłowska. Jej zadaniem jest dbałość o wysoki poziom merytoryczny i organizacyjny Konferencji, zaprasza do współpracy uznane autorytety w swoich dziedzinach. Dzięki jej staraniom interesująca tematyka poszczególnych wykładów adresowanych do nauczycieli szkół muzycznych I i II stopnia przedstawiana jest w sposób ciekawy przez wykładowców-praktyków doskonale znających realia szkolne. Dzięki temu nauczyciele otrzymują wiedzę i pomoce dydaktyczne, które natychmiast mogą wykorzystać w swojej praktyce pedagogicznej. W ramach Konferencji została stworzona możliwość konstruktywnej dyskusji, wymiany uwag i doświadczeń metodycznych. Z każdą edycją Konferencji zwiększa się liczba uczestników. Konferencje w Koninie cieszą się bardzo dobrą opinią wśród nauczycieli i nadzoru pedagogicznego w regionie wielkopolskim. We wszystkich edycjach Makroregionalnej Konferencji Metodycznej dla nauczycieli przedmiotów ogólnomuzycznych i rytmiki szkół muzycznych I i II stopnia aktywnie uczestniczyli: starszy wizytator Centrum Edukacji Artystycznej Małgorzata Bednarek i starszy wizytator Centrum Edukacji Artystycznej Region Wielkopolski Artur Matejuk.Kieownikiem naukowym Konferencji jest dr Michał Moc. 

        Wszyscy uczestnicy konferencji wyrażają potrzebę i chęć uczestnictwa w kolejnych edycjach spotkania w Koninie, ponieważ jest to autentycznie cenna inicjatywa wysoko oceniana w środowisku muzycznym.