LOGO Państwowa Szkoła Muzyczna w Koninie

Kontakt z nami


telefon kontaktowy:
63 242 88 24
wyślij do nas fax:
63 242 88 24
napisz do nas wiadomość:
sekretariat@psmkonin.pl

Konkurs pianistyczny


XXI Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny Konin 2020 26-29 marca 2020

czytaj więcej...

Aktualności


Państwowa Szkoła Muzyczna w Koninie

Poleć znajomemu
Imię i nazwisko:
Twój e-mail:
E-mail znajomego:

Warsztaty altówkowe (2.01.17) W dniu 2 stycznia w naszej szkole miały miejsce warsztaty altówkowe prowadzone przez dr hab. Ewę Guzowską z Akademii Muzycznej w Poznaniu.

W warsztatach wzięli udział uczniowie PSM I i II st.:

Zuzanna Figaj

Jagoda Dębowska

Agata Rosicka

Lena Kurzawińska

Szymon Soszyński

Anna Śliwińska

 

Dr hab. Ewa Guzowska uczęszczała do Państwowej Szkoły Muzycznej w Koninie w klasie skrzypiec mgr Jana Szkalskiego oraz Państwowego Liceum Muzycznego im. Mieczysława Karłowicza w Poznaniu. Jest absolwentką… klasy altówki Państwowego Liceum Muzycznego im. Henryka Wieniawskiego, tzw. Szkoły Talentów. W roku 2003 ukończyła studia z wyróżnieniem w klasie altówki prof. Hansa Joachima Greinera na Universitat der Kunste w Berlinie otrzymując najwyższą… punktację. W roku 2007 ukończyła z wyróżnieniem Summa Cum Laude studia podyplomowe w klasie mistrzowskiej Konzertexammen na w/w uczelni w Berlinie. Jest również absolwentką z wyróżnieniem Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu.

W latach 1999-2007 współpracowała z licznymi orkiestrami, jak na przykład: Deutsches Symphonie Orchester Berlin, Berliner Kammer Orchester, Deusches Kammer Orchester (współpracując przy projektach symfonicznych m.in. z M. Vengerowem, S. Minzem, T. Zimmerman, S. Meyer, I. Pogorelicem czy H. Hardenbergerem ), Sinfonia Varsovia, Polska Orkiestra Kameralna, Komische Oper Berlin, Kammerorchester Berlin.

Od roku 2006 artystka na stale współpracuje z „Kwartetem Wielkopolskim”, skład którego tworzą wybitni muzycy poznańscy.

Od roku 2008 jest członkiem zespołu muzyki współczesnej An_Arche

Ewa Guzowska od roku 2006 prowadzi kursy dla altowiolistów m.in. w Stade (Niemcy), Dreźnie, Berlinie oraz kursy dla uczniów i nauczycieli Szkół Muzycznych. Jest inicjatorką…oraz współorganizatorką… wraz Konińskim Towarzystwem Muzycznym, Międzynarodowego Kursu Muzycznego dla Altowiolistów i Kontrabasistów im. Witolda Friemanna w Koninie, gdzie występuje w charakterze wykładowcy oraz dyrektora artystycznego.

 

Ewa Guzowska jest  wykładowcą w klasie altówki Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu. Od roku 2008 pracuje na stanowisku adiunkta. Prowadzi zajęcia z altówki na studiach dziennych oraz zaocznych, podyplomowych oraz doktoranckich.