LOGO Państwowa Szkoła Muzyczna w Koninie

Kontakt z nami


telefon kontaktowy:
63 242 88 24
wyślij do nas fax:
63 242 88 24
napisz do nas wiadomość:
sekretariat@psmkonin.pl

Konkurs pianistyczny


XXI Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny Konin 2020 26-29 marca 2020

czytaj więcej...

Państwowa Szkoła Muzyczna w Koninie

Poleć znajomemu
Imię i nazwisko:
Twój e-mail:
E-mail znajomego:

XI Chopinowskie Interpretacje Młodych (21-23.11.14)Jedenasta  edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Pianistycznego Chopinowskie Interpretacje Młodych, miała miejsce między 21 a 23 listopada. Przez dwa dni trwały przesłuchania przed jury w składzie: prof. Waldemar Andrzejewski (AM Poznań), prof. Andrzej Jasiński (AM Katowice) i prof. Mieczysław Tomaszewski (AM w Krakowie).

Młody pianista z Katowic - Łukasz Mikołajczyk zdobył pierwszą nagrodę, wyróżnienie pianistka z Krakowa - Gabriela Stanisz. Drugą nagrodę otrzymali ex equo Kamil Pacholec z Kielc i Eligiusz Skoczylas z Krakowa. Przyznano dwie trzecie nagrody, które trafiły do Daniela Ziomko z Gdańska i Tomasza Zająca z Warszawy. Nie przyznano Grand Prix.

W programie festiwalu były także spotkania z wybitnymi autorytetami, znawcami Chopinowskiego życia i twórczości. Dwa wykłady wygłosił prof. Mieczysław Tomaszewski. Mówił w nich o fenomenie i paradoksach związanych z muzyką Chopina, a także o świecie Chopinowskich nokturnów. Przez kilka godzin w niedzielę trwały lekcje mistrzowskie z prof. Andrzejem Jasińskim. Ważnym wydarzeniem artystycznym był piątkowy recital wybitnego pianisty Marka Drewnowskiego.